Toto je nejlepší věc, kterou můžete udělat pro vaše toalety

Nenávidíte ty skvrny tvrdé vody, které se vždy objevují v záchodové míse? Zjistěte, co je vlastně způsobuje a objevte jednoduchou metodu nočního čištění, která vám pomůže k jejich odstranění!

Čištění toalety není nijak zvlášť zábavné, navíc se může zdát ještě náročnější, když to vypadá, že vaše toaleta nikdy nezůstane čistá. Máte-li tvrdou vodu, zdá se to být jako neřešitelný problém. Minerální obsah ve vodě může tvořit barevné usazeniny ve vaší záchodové míse, takže vypadá špinavá, i když byla nedávno vyčištěna.

Dnešní příspěvek je o tom, jak se vypořádat s obtížnými ložisky nerostných surovin. Dozvíte se, co je zdrojem problému, a několik jednoduchých řešení, která vám to pomohou vyřešit! S pomocí tipů v dnešním příspěvku už nebude vaše úsilí o čištění toalet marné! Vaše záchodová mísa zůstane lesklá a čistá mnohem déle než dříve.

Proč se moje záchod mísa špiní tak rychle?

Mít tvrdou vodu v záchodě není nezbytně příčinou těchto barevných minerálních usazenin ve vaší záchodové míse. Tyto usazeniny jsou pravděpodobně způsobeny nahromaděním minerálů v sifonových tryskách a kolem nich.

Trysky sifonu jsou umístěny pod okrajem záchodové mísy a pokaždé, když spláchnete čistou vodu z nádrže do záchodové mísy. Ale pokud jsou tyto trysky obklopeny špinavým minerálním nánosem, budou tlačit některé z nich do vaší záchodové mísy pokaždé, když také spláchnete. Takže odstranění tohoto nánosu z trysek pomůže udržet vaše WC vypadající čisté mnohem déle.

Jak vyčistit sifonové trysky toalety

Několik metod, které můžete použít k odstranění minerálních nánosů z trysek sifonů vaší toalety. Pokud nejsou příliš špinavé, je tento způsob rychlý a snadný a budete mít po problému. Pokud jsou vaše sifonové trysky opravdu špinavé, je třeba využít výkonnější způsob čištění.

Čištění toalet s pomocí octa

Budete potřebovat:

  • WC štětka
  • toaletní čistič
  • bílý ocet
  • papírové ručníky
  • rukavice

Uchopte pár papírových ručníků a namočte je do bílého octa. Papírové ručníky trochu vyždímejte, aby byly mokré, ale ne namočené. Pod okrajem záchodové mísy nasaďte papírové ručníky namočené v octě. Pokračujte v přidávání více napuštěných papírových ručníků, dokud nebude pokryta celá oblast pod ráfkem pokryta.

Několik hodin nechte toaletu takto, pak vyjměte papírové ručníky. Pod okrajem kartáčkem vyčistěte trysky a uvidíte, jak je mísa dokonale čistá.