Truhlík z palet je skvělou dekorací i praktickým prvkem pro pěstování rostlin

Máte velkou zahradu a rádi byste si ji nějak vybavili? Nenapadá vás nic zajímavého? Co takhle truhlík z palet? Dobrá volba pro toho, koho nic nenapadá, a přesto měl rád originální zahradu. Rádi pěstujete jahody? Co takhle spojit tyto dvě vášně v jedno? Máme pro vás báječné řešení, které jistě ocení všichni milovníci zahradních úprav a nevšedních nápadů. Pomocí obyčejných palet tak vytvoříte něco, co se jen tak nevidí.

Palety jsou čím dál využívanější

V poslední době se stávají obyčejné dřevěné palety stále více populárnějším řešením, jak vybavit svou zahradu, nebo dokonce i dům či byt. Lze z nich pomocí šikovných rukou, dobrého nápadu a kvalitního nářadí vytvořit spoustu zajímavých věcí. Máme tím na mysli nejrůznější varianty nábytku, ohrádek, zahradního nábytku atd. Velmi oblíbené jsou stoly z palet, a někteří lidé si z nich dokonce udělali i postel, na které normálně spí. Palety tak mají opravdu velké spektrum využití.

Hromada báječných nápadů

Jak už jsme se zmiňovali výše, kolikrát stačí k vytvoření zajímavé věci z palet jen šikovné ruce, kvalitní nářadí a zajímavý nápad. Nápadů je na světě samozřejmě velké množství, stačí si jen vybrat. Pokud byste si chtěli něco vytvořit, ale nemáte žádný nápad, resp. nevíte, který si máte vybrat, nevadí, pomůžeme vám. Máme pro vás jeden, se kterým přišla jedna šikovná žena. Stačila ji k tomu jen: dřevěná paleta, přímočará pila, vrták a šrouby.

Jednoduché a praktické využití palety

V první řadě si opatřete paletu, která je v pořádku, tzn. není nikde poškozená. Položte si ji na zem do prostoru zahrady. Připravte si přímočarou pilu, pomocí níž odřízněte na dvou protilehlých stranách palety boční desku, dva řezy na každé této straně. Jakmile to máte, otočte paletu vzhůru nohama, a to proveďte to stejné. Následně by vám měli vzniknout 3 oddělené kusy palety. Odstraňte volně trčící kusy desek a zatlučte hřebíky.

Pomocí vrtačky a šroubů si z desek vytvořte praktickou dřevěnou ohrádku. Vhodné ji udělat nožičky z volných kostek. Vznikne vám krásná ohrádka, do které si můžete zasadit nejrůznější rostlinky. Stejně tak ji můžete využít jako úložný prostor.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]