Tvar nosu prozradí i ty nejmenší detaily vaší osobnosti. Zjistěte, co vám zůstávalo dlouhá léta skryto

Fotografie: Depositphotos

Možná jste nad tím nikdy neuvažovali, ale vaše tělo je celé propojené a i na maličkostech doopravdy záleží. Třeba i na tom, jaký máte tvar nosu.

Mnoho lidí se nad svými nosy vůbec nezamýšlí, prostě tam jsou a to je pro ně vše. Někteří možná řeší, že by si přáli, aby byl jejich nos jinak tvarovaný. To ale nevědí, že tvar, s jakým se narodili, je více než důležitý. Dle izraelského profesora Abrahama Tamira totiž může říci mnohé o tom, kdo vlastně jste. Je tedy dobré se nad tím alespoň na chvíli pozastavit.

Nejdelší nos značí velké zvědavce

Nejenže je nejdelší, většinou také bývá hodně povislý. Přesně tímto nosem se vyznačují lidé, jež milují objevování všeho, co jim život přináší. Nenechají si ujít žádnou maličkost, všechno prostě musejí vědět. Rádi řeší problémy jakéhokoliv typu. Většinou jsou hodně optimističtí, ale jejich osobnost se neskládá jen z pozitivních věcí. Často jsou totiž závislí na druhých lidech, a to až nezdravě.

Fotografie: Unsplash

Řecký nos zakončený ostrou špičkou

Co vám tento nos připomíná? Když se kouknete na většinu starověkých řeckých soch, s dost velkou pravděpodobností budou mít přesně takové nosy. Když se ale vrátíte zpět do reality, zjistíte, že lidé, jež se narodili s tímto tvarem nosu, vůbec nemají rádi pozornost. Nejraději se drží někde v ústraní, tam je pro ně bezpečno. Dokážou člověku věřit, ale o svých pocitech se baví vyloženě neradi, moc otevřenosti od nich tedy nečekejte.

Zahnutý nos připomínající ptačí zobák

Pokud znáte člověka, který se narodil s tímto typem nosu, buďte si jisti, že vás nenechá na holičkách. Takoví lidé jsou totiž velice obětaví a pokud jim na někom záleží, nikdy se k němu neobrátí zády. Mají plno originálních nápadů, které mají potenciál udělat svět okolo nich lepším. Když si stanoví cíl, věří v něj na 100 % a nezastaví se, dokud ho nedosáhnou.

Fotografie: Unsplash

Mírně zakřivený nos s hrbem

Lidi s tímto tvarem nosu si rozhodně budete chtít vzít s sebou do práce. Jsou totiž od přírody hodně pracovití a aby dosáhli dobrých výsledků, jsou tomu schopni obětovat skoro vše. To jim někdy zasahuje do osobního života, ale nenechají se tím rozhodit. Jsou totiž dostatečně silní a chytří na to, aby si nakonec dokázali vše dát do pořádku. Podíl na tom mají i jejich neobyčejné organizační schopnosti.

Krátký elegantní nos ve tvaru knoflíku

Tito lidé se vyznačují hlavně svou chytrostí a genialitou, která je jejich okolím bohužel často nepochopena. Není se ovšem čemu divit, jsou sice inteligentní, ale rozhodně se nejedná o dlouhodobé plánovače. Jakmile je něco napadne, vrhají se do toho po hlavě a hlavně kvůli tomu své blízké matou. Nikdy se nevzdávají, dokud nedostanou to, po čem touží.

Fotografie: Unsplash

Rovný asijský nos s kulatými nozdrami

S těmito lidmi se rozhodně nikdy nebudete nudit, je za to zodpovědná jejich vášeň ve všem, co dělají. I z obyčejného nakupování v obchodě dokážou udělat zážitek, který si budete pamatovat dlouho. Životu zkrátka umí dodat jiskru, kterou v dnešní době tolik lidí postrádá. V kombinaci s jejich silným charakterem se není čemu divit, že o společnost nemají nouzi.

Rovný nos s mírným hrbem

Tento nos je většinou malý a nenápadný a přesně takoví jsou většinou i lidé, kteří ho vlastní. I přes svou neprůbojnost dokážou být ovšem velmi velkorysí, co se jejich blízkých týče. Nikdy jim nedělá problém poskytnout nocleh či se podělit o to, co mají. Na pomoc druhým jsou vždy připraveni. Zároveň jsou ovšem velmi citliví, což se spojuje s tím, že se dokážou velmi rychle urazit. A to i přesto, že se může jednat o nedorozumění.

Lidé s nosem trochu nakřivo

Pokud máte v okolí lidi, kteří mají tento typ nosu, buďte si jisti, že jsou oddaní. Jakmile někomu či něčemu zasvětí svou důvěru, nikdy nezradí své zásady. Dokážou vidět věci okolo sebe tak, jak jsou. Nejsou přehnaně optimističtí či naopak pesimističtí, dbají na fakta a realitu. Rádi pomáhají druhým, to si ale nejdřív musíte jejich pozornost a oddanost zasloužit.

Zdroj: Cosmopolitan

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]