Nejlepší způsoby, jak se zbavit ucpaných pórů na nose, obličeji a bradě

Póry na obličeji se mohou snadno ucpat, pokud člověk nevěnuje dostatečnou péči čištění. Což může vést k problémům, jako jsou záněty kůže a akné. Jestliže je to i váš případ a máte póry na obličeji ucpané, věnujte pozornost dnešnímu článku, kde vám poradíme, jak pokožku vyčistit a rozzářit.

Co vše způsobuje ucpání a zanícení pórů?

  • Nadměrná produkce mazu

  • Životní prostředí

  • Make-up

  • Konzumace některých typů potravin

  • Nepravidelné čištění pokožky

  • Hormony v nerovnováze

Jak vyčistit pokožku doma bez chemie

1. Cukr – cukr je jednou z nejlepších ingrediencí na pokožku, díky tomu, že ji hydratuje a udržuje vlhkou. Buď můžete smíchat hnědý cukr s medem a na obličej aplikovat v podobě pasty, kterou necháte půl hodiny působit anebo smícháte cukr se šťávou z citronu a necháte působit 5 až 10 minut a opláchnete.

2. Med – smíchejte med, který má detoxikační schopnosti s jogurtem, který pokožku vyživuje a olivovým olejem, který má hydratační vlastnosti a naneste na umytý obličej, nechte 20 minut působit a opláchněte. Aplikujte jednou týdně.

3. Citron – citron pomáhá s odstraňováním nečistot a likviduje mastnotu. Rozmixujte citron, přidejte med, cukr a jogurt. Hmotu naneste na umytý obličej, masírujte 2 minuty a nechte dalších 10 minut působit. Pak obličej opláchněte vlažnou vodou.

4. Jedlá soda – jedlá soda má mnoho výhod a používá se v domácí kosmetice poměrně často. Ať už do koupele či na bělení zubů. Použít ji můžete také jako peeling obličeje a celého těla. Smíchejte jedlou sodu s vlažnou vodou a vzniklou pastou si chvíli velmi opatrně masírujte kritická místa (nejčastěji nos a brada). Pak nechte sodu 5 minut působit opláchněte. Tento typ čištění není vhodný pro každý typ pleti, zkuste nejdřív jemný peeling pouze na jedné části obličeje.

5. Jablko – jablko je jedním z nejzdravějších plodů. Obsahuje mnoho živin, jako je vitamín A, C, vápník, fosfor a další. To vše vaše pokožka uvítá. Jablko pomáhá zlepšit elasticitu a tvorbu kolagenu a poskytuje pokožce dostatečnou vlhkost. Smíchejte 3 lžíce jablečné šťávy, lžíci mandlového oleje, lžíci medu a vaječný žloutek. Místo jablečné šťávy můžete dát 1,5 lžíci jablkového pyré. Směs aplikujte na tvář a nechte 20 minut působit. Pak opláchněte.

6. Avokádo – avokádo je skvělý nástroj na čištění pokožky s množstvím vitamínů a minerálů. Dokáže odstranit mrtvé kožní buňky a navíc dokáže pokožku chránit i před UV zářením. Rozmačkejte vidličkou trošku avokáda, přidejte pár kapek citronu, med a aplikujte na umytý obličej. Nechte 15 minut působit a opláchněte.

7. Ovesné vločky – ovesné vločky jsou právem považovány za superpotravinu a uvítáte je nejen ve svém jídelníčku, ale i v domácí kosmetice. Ovesné vločky absorbují přebytečný maz a likvidují bakterie na obličeji. Rozdrťte vločky v hmoždíři, smíchejte s trochu vody a použijte jako peeling na obličej. Pro pleťovou masku smíchejte ovesné vločky, olej, med a kakao. Nechte 15 minut působit a obličej opláchněte.

Obrázky: pixabay