Změny v obličeji prozrazují, co se děje v těle. Mohou dokonce upozornit na vážné zdravotní problémy

Fotografie: Depositphotos

Obličej je něco, čeho si u druhého člověka všimneme jako prvního. Pokud se pravidelně díváte i na ten svůj, můžete si všimnout několika znamení, které signalizují nemoc.

Lidé si svůj obličej prohlížejí primárně ráno po probuzení a večer v koupelně před mytím. Ženy se na svůj obličej dívají mnohem častěji než někteří muži, protože se více starají o svou pleť. Pokud si ovšem na svém obličeji všimnete určitých známek, možná včas odhalíte, že se s vaším tělem něco děje, říká lékařka Debra Jaliman.

Podivná barva kůže

Jakmile si všimnete, že je vaše pleť na obličeji zbarvena do nepřirozené barvy, pravděpodobně byste si měli dávat větší pozor na orgány. Nažloutlá barva kůže značí, že můžete mít problémy s ledvinami. Šedá poukazuje na problémy se srdcem a namodralé zbarvení potíže s plícemi nebo může také značit to, že máte anémii. Pokud zrovna nebudete sportovat a neustále budete v obličeji červení, zaměřte se na to, zda máte dostatek hořčíku v těle.

Fotografie: Depositphotos

Vyrážka v obličeji

Jestliže vás začala svědit určitá část na obličeji, možná podle toho poznáte, kvůli čemu tato vyrážka vznikla. Pokud je vyrážka přímo na čele, zamyslete se nad tím, zda vás v poslední době nebolelo břicho nebo nemáte určité problémy se střevy. Vyrážka v této části totiž úzce souvisí s tenkým střevem.

Vyrážka nad horním rtem a na tvářích poukazuje na problémy s tlustým střevem a vyrážka na nose vás může upozornit na potíže se žlučníkem. Jakmile se u žen objeví na bradě, měli by se poradit se svým gynekologem, zda je všechno v pořádku. Některé vyrážky však mohou značit i alergii na určitou potravinu.

Fotografie: Pixabay

Vrásky nenaznačují pouze stáří

Většina lidí si myslí, že pokud se jim na tvářích objevily vrásky, vždy to značí stáří. To ale nemusí být pokaždé pravda. Občas totiž vrásky značí i zdravotní potíže. Hluboké vrásky mezi obočím značí to, člověk již delší dobu prodělává chronické onemocnění, ale pravděpodobně se ještě nepřišlo na to, o co se jedná. Menší vrásky s tmavými kruhy pod očima poukazují na překrvené ledviny.

Zdroj: WebMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]