Ženské tabu jménem chloupky na obličeji. Zbavit se jich lze téměř zadarmo z pohodlí domova

Fotografie: Freepik

Trápí vás nevzhledné chloupky na obličeji? Toto jsou nejlepší osvědčené metody, které vám s nimi pomohou za pár korun.

Tmavé chmýří na tvářích, chloupky na bradě, knír – to vše je pro ženy jedna velká noční můra a mnohdy také zdroj komplexů. Pokud se vám však nechcete utrácet za laserové operace nebo jiná moderní řešení, existují naštěstí i takové způsoby, díky kterým se těchto nevzhledných problémů zbavíte sami doma a za pár korun. Níže se můžete podívat na ty nejlepší z nich. Více prozradila lékařka Debra Jaliman.

Jedlá soda a káva

Pokud toužíte po levné a bezbolestné depilace chloupků na obličeji, postačí vám použít produkty, které pravděpodobně máte již u sebe doma. Postačí vám totiž smíchat trošku jedlé sody se dvěma lžícemi kávy – kombinace těchto dvou složek oslabí vlasový kořínek, díky čemuž všechny nevzhledné chloupky na daném místě zmizí.

Káva a jedlá soda mají navíc vynikající exfoliační vlastnosti a jejich granulace je ideální pro odstranění odumřelých buněk, které se nahromadily na povrchu pokožky.

Fotografie: Freepik

Pro přípravu smíchejte jednu polévkovou lžíci sody a vody se dvěma polévkovými lžícemi kávy, a poté ingredience míchejte, dokud nezískají hladkou konzistenci. Jakmile budete mít hotovo, krém jemně vmasírujte do požadované oblasti a poté ji nechte působit na pokožce alespoň 5 minut. Nakonec svůj obličej opláchnete a pokud chcete, použijte hydratační krém.  se umyjte jako obvykle a dávejte pozor, abyste nevynechali žádné částečky kávy. Po opláchnutí se doporučuje použít obvyklý hydratační krém.

Cizrnová mouka a citron

Dalšími zajímavými ingrediencemi, které vám pomohou zbavit se veškerých chloupků a odstraní odumřelé kožní buněk z vaší pokožky, jsou cizrnová mouka a citron. Pro přípravu léčivé směsi budete potřebovat:

  • 5 polévkových lžic cizrnové mouky
  • šťávu z poloviny citronu
  • 1 čajovou lžičku obyčejného jogurtu
Fotografie: Pixabay

Všechny ingredience nasypte do mísy a míchejte, dokud nezískáte hladkou směs. Tu posléze naneste na požadovaná místa na obličeji a nechte působit 20-30 minut. Po zaschnutí odstraňte přípravek jemným tlakem ve směru růstu chloupků a pokud chcete, použijte hydratační krém.

Mléko a kurkuma

Pokud vám ani jeden z výše uvedených krémů nepomohl, nabízí se vyzkoušet ještě jedna možnost – kombinace kurkumy a mléka. Tyto ingredience pomáhají odstraňovat chloupky rostoucí především kolem vašich rtů. Pro přípravu budete potřebovat:

  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 2 polévkové lžíce mléka

Pro přípravu jednoduše smíchejte mléko a kurkumu tak, aby se z obou ingrediencí stala homogenní směs. Tu posléze naneste na oblast kolem vašich rtů a nechte působit alespoň třicet minut. Po této době krém odstraňte jemnými krouživými pohyby, abyste zachytili každý chloupek. Tento postup opakujte každá druhý den.

Zdroj: WebMD, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]