Obličejová jóga je efektivní pomocník v boji proti vráskám

Říká se, že obličejová jóga má stejnou účinnost jako lifting. Pravdou je, že lektorky, které vyučují obličejovou jógu, vypadají skvěle. Speciální cviky, které vypadají sice komicky, ale jsou účinné, bývají určené pro posílení svalů na obličeji a krku.

Zbaví vás stresu, napětí i vrásek. Tak, jako se doporučuje pro hezký zadek dělat dřepy a výpady, doporučuje se pro zpevnění kontury obličeje provádět obličejovou jógu. Tato cvičení nezabrání tomu, že se vám nikdy vrásky nevytvoří, zestárneme všichni a budeme mít vrásky. Rozdíl je pouze v tom, kdy…

Proces stárnutí a uvadání obličeje se dá zbrzdit, tak, jako se dá zbrzdit degenerativních procesů s přibývajícími léty cvičením. Člověk, který pravidelně cvičí nejenže vypadá mladší, ale hlavně se lépe cítí. Totéž platí o obličejové józe.

Krk a dekolt

Podle krku a dekoltu poznáte spolehlivě stáří ženy. Pokud chcete zacílit na tyto partie a zpomalit proces stárnutí, včetně zamezit vytváření druhé brady, zkuste cvik zvaný labutí krk. Tento cvik funguje na vrásky na krku, proti dvojité bradě a mimo jiné bojuje také proti povislé čelisti, zpevňuje kontury.

Vrásky kolem očí

Pleť je v místech kolem očí tenká, právě z toho důvodu se zrovna v těchto místech objevují vrásky nejdříve. Někdo jim také přezdívá vrásky smíchu. I tuto oblast lze pomocí obličejové jógy udržet co nejdéle mladistvou. Pokud začnete obličejovou jógu praktikovat v pozdějším věku, pomůže zredukovat hloubku vrásek a ty nejmenší vyhladit. Vedle obličejové jógy se doporučuje bezpochyby jemně tato místa masírovat, vtírat hydratační krém a pravidelně aplikovat pleťové/oční masky.

Vrásky na čele

Někomu mohou vrásky na čele (především ty mezi obočím) dodávat naštvaný výraz, přitom vůbec ten člověk naštvaný být nemusí. Ale tento první dojem může mnoho lidí odradit od seznámení. I s tím pomůže obličejová jóga, protože na každou partii obličeje existují speciální cviky.

Fotografie: Beyondwords