Nežádoucí chloupky lze odstranit i jinak než laserem

Nežádoucí chloupky na obličeji jsou pro každou ženu pohromou. A každá hledá způsoby, jak se jich zbavit. Mnoho žen zkouší návštěvu kosmetických salonů, kde je využíván laser a další moderní přístroje. Ty sice mohou pomoci, ale dané procedury nejsou nijak levné a tak je na místě hledat i alternativu.

Jde to i jednodušší cestou

Pokud i vás trápí nepříjemné chloupky, například v oblasti pod nosem, nad vašimi rty, nebo třeba v oblasti kotlet, a nechcete jít cestou ne vždy účinných a také drahých laserů, je na místě hledat další možnosti. Jsou vůbec? Ano, a jednu takovou vám nyní ukážeme. Jedná se o domácí a efektivní postup, díky kterému lze prospět vaší kráse kdykoliv budete potřebovat.

Co je třeba?

Unikátní je na tomto postupu jednoduchost, jelikož vám skutečně stačí jenom pouhé 2 věci, díky kterým se dají nežádoucí chloupky odstranit. Co si tedy připravit? Konkrétně toto:

  • 1 šálek dětského olejíčku
  • 1 lžíci jódu

Použití je jednoduché

Máte vše potřebné? Pokud ano, vše smíchejte dohromady. Následně opatrně aplikujte na místo, kde vás chloupky trápí. Zde nechte působit po dobu asi 5 minut a potom otřete navlhčeným hadříkem. Takto opakujte několikrát do týdne a budete zírat, jak nežádoucí ochlupení z vašeho těla mizí.

Jsou tu i další postupy

Místo oleje a jódu se dá použít také metoda, kdy využijete 2 lžíce citronové šťávy a dále 2 lžíce cukru. K tomu přidáte ještě 10 lžic vody a vytvoříte směs, kterou nanesete na oblast, kde vás nežádoucí chloupky trápí. Doba působení je asi 20 minut. Takto aplikujte pravidelně každý den a za několik týdnů budou nepříjemné chloupky minulostí.

Efektivní postup je však založen také na použití zeleniny. Konkrétně budete potřebovat trochu čočky a brambor. Obojí dejte do mixéru a připravte si kašovitou směs. Tu naneste na problémová místa, potom nechte působit 30 minut a po pár týdnech budete krásnější, než kdy dříve.

Pokud v segmentu zeleniny zůstaneme, tak na nepříjemné chloupky se dá využít také cibule. Tu je třeba nakrájet najemno, vložit do mixéru, přidat k ní několik lístků bazalky a vytvořit pastu, která se následně na chloupky nanáší. Nechá se působit asi 20 minut. Už po několika aplikacích by se měly objevit výsledky.

A pokud chcete raději postup s ovocem, máme ho pro vás také. V tomto případě budete potřebovat 2 lžíce ovesných vloček a dále banán. Opět použijte mixér, opět vytvořte pastu a tu následně na nežádoucí chloupky nanášejte.