Med a citron pro lepší a mladší pleť bez vrásek. Jen je třeba zvolit správný postup

Fotografie: Pixabay

Strach ze stárnutí provází ženy napříč generacemi. Nemusíte však sahat po drahých kosmetických prostředcích, med a citron je vynahradí.

Snad každá z nás by chtěla vrátit čas. Ovšem není nutné kvůli tomu podstupovat drahé botoxové procedury nebo utrácet výplatu za specializované kosmetické produkty. Stačí vsadit na metodu našich babiček. Budete se divit, co společně dokáže lahodný citron a voňavý med. Musíte je samozřejmě vybírat správně – citron chtějte v bio kvalitě a med od českých včelařů. Ale vyplatí se to. Uvidíte.

Med a citron společně skvěle zabrání stárnutí

Obsahují totiž množství účinných složek. Podívejme se nejdříve na citron – vysoký obsah vitamínu C působí na pokožku jako antioxidant a účinně brání buňky před útokem negativně působících volných radikálů. A stejně působí i flavonoidy (zejména pak dva – diosmin a hesperidin). A najdeme v něm také vitamín B, vitamín E, vápník a draslík.

Fotografie: Pixabay

A jak je na tom med? Na prvním místě obsahuje 80 % cukrů. Ale nechybí ani organické kyseliny, aminokyseliny, peptidy, enzymy a vitamíny (B1, B2, B6, C). To vše společně vám pak může nabídnout zejména zvlhčující, hojivé, protizánětlivé a antioxidační působení. Pro péči o pokožku je tedy přímo ideální. A to zejména pro takovou, která se musí potýkat s hojným výskytem vrásek.

Jak vlastně vznikají vrásky

Na vzniku tohoto estetického nedostatku pokožky se podílí celá řada faktorů. Všeobecně za jejich tvorbou stojí ztráta pružnosti pokožky, způsobovaná úbytkem kolagenu i nedostatečnou hydratací. Vliv na ně má však nejenom náš věk, ale také některé každodenní návyky. K regeneraci pokožky přispívá například spánek, a to nejvíce mezi půlnoci a čtvrtou hodinou ranní, pokud tedy býváte v tuto dobu často vzhůru, škodíte si.

Fotografie: Unsplash

Značný vliv má samozřejmě také strava. Pokud neobsahuje dostatek minerálů, vitamínů, enzymů a kolagenu, které by pokožku vyživovaly zevnitř, pak vám ani ta nejdražší kosmetika nepomůže. A to platí i pro dostatečný pitný režim. A zapomenout nesmíme ani na vliv slunce. Často se opalujete, ale ochraně pokožky příliš nedáte? Pak urychlujete její stárnutí a tím i vliv vrásek.

Začněte správnou výživou

Skvělým tipem pro naši zdravou výživu jsou rozhodně nejrůznější smoothie. Vypijete je rychle, jejich příprava vás také příliš nezdrží a jejich prostřednictvím do sebe dostane množství vitamínů a minerálů, o kterém se vám doposud ani nezdálo. Pro spalování tuků tak například rozmixujte tři střední jablka, velkou okurku, velký citron, jednu lžičku poctivého medu a tři malé mandarinky. Získáte nápoj pro skvělý start dne.

Fotografie: Unsplash

Bojujete spíše s celulitidou? Pak se vám bude hodit pět grapefruitů, jeden citron, čtvrtina ananasu a kořen zázvoru v množství asi 1 cm. Opět rozmixujte a vypijte. A pro lepší spánek (i působení proti migréně) si před spaním vyrobte smoothie z poloviny ananasu, poloviny okurky, čtvrtiny citronu a malého kousku kořene zázvoru. Přidat můžete i med podle chuti.

Med a citron jako účinní kosmetičtí pomocníci

Med je přirozeně bohatý na živiny prospěšné jak pro naše zdraví, tak i pro naši pokožku. A totéž platí i o citronu, jehož klíčové složky mají rovněž skvělý vliv a udržování jejího zdraví. Spojte tedy obojí dohromady v jednoduchém receptu. Vezměte šťávu z jedné poloviny citronu a smíchejte ji s jednou lžící medu. Masku aplikujte na obličej. Ale nestačí ji jen nanést, musíte ji i jemně vmasírovat. Čím více si na tomto procesu dáte záležet, tím lépe.

Fotografie: Pixabay

Jednotlivé účinné prvky proniknou hlouběji. Nechte působit 15 minut a poté omyjte. Pro lepší účinnost aplikujte večer před spaním a dopřejte si potřebnou relaxaci. Na 15 minut si jen tak lehněte na pohovku a zavřete oči. Uvolníte tak i svou mysl, což vám pomůže lépe spát.

Spánek poté přispěje k regeneraci pokožky (viz výše) a vy se dostanete do kruhu, který vás v konečném důsledku zbaví působení času. Tedy alespoň z větší části. A jak často masku nanášet ? Alespoň 3x do týdne.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]