Zábavný test, díky kterému otestujete váš intelekt a všímavost

Fotografie: Depositphotos

Leckterý obrázkový test zveřejněný na internetu, je natolik záludný, že jej rozluští jen málokdo. S těmito níže uvedenými úkoly to také nebude příliš snadné. Pokud si chcete potrénovat „mozkové závity“, pusťte se do toho. Na konci textu naleznete řešení všech zadání.

Fotografie: Depositphotos

Úkol číslo 1: Kdo je lhář?

Fotografie: Depositphotos

První úkol je tak trochu na hluboké zamyšlení. Na obrázku jsou tři postavy, dvě slečny a jeden hoch. Tento chlapec přijde po ježdění na snowboardu k ohništi a hledá svou tašku se svačinou. Nakonec ji najde, ale skoro všechen obsah je pryč. Proto začne pátrat, kam se mohly jeho potraviny podít. Přisedne si tedy k dívkám a optá se jich, zda neviděly jeho svačinu, kterou měl v batohu.

První dívka odpoví, že celý den jezdila na bruslích a nevšimla si, že by se dělo něco neobvyklého. A druhá dívka zase prohlásí, že celý den seděla u ohně a pila stále stejnou limonádu s ledem. Uhodnete, kdo ze slečen je lhář a proč?

Úkol číslo 2: Která žena je těhotná?

Fotografie: Depositphotos

Na dalším obrázku jsou vyobrazené nohy tří žen. Ta první má obuté střevíčky a je oblečená do elegantních šatů, ta druhá má zase na nohách pohodlné boty na nízkém podpatku a třetí tenisky s rozvázanými tkaničkami. Uhodnete, jaká z těchto dam může být těhotná? Zamyslete se pozorně. Na správnou odpověď si ještě chvíli počkejte.

Úkol číslo 3: Kolik zápalek je na obrázku?

Fotografie: Depositphotos

Třetí úkol je zdá se na první pohled těžký, ale v podstatě se jedná o jednoduchou záležitost. Uhodnete, kolik se na obrázku ukrývá zápalek? Pozor na optické klamy!

Úkol číslo 4: Příběh z oslav nového roku

Fotografie: Depositphotos

Další úkol je postavený na příběhu. Žena zavolala prvního ledna policii s tím, že jí někdo ukradl důležité věci. Zároveň uvedla, že podezřívá všechny své sousedy, kteří s ní novoroční oslavy prožívali na společenské party.

Také řekla, že oslava byla úžasná a novoroční světla na stromku byla nejjasnější v jejím životě. Zamyslete se nad tím, proč žena o krádeži lhala.

Úkol číslo 5: Tři čáry protínající tečky

Fotografie: Depositphotos

Poslední úkol je poměrně snadný. Zkuste třemi vzájemně spojenými čarami propojit čtyři tečky, aniž byste zvedli prst z papíru.

Vyhodnocení

A na závěr máme pro vás slíbené vyhodnocení všech úkolů:

  • První úkol: lhala slečna s kelímkem limonády. Led by se totiž dávno rozpustil, kdyby seděla u ohně celý den, jak referovala.
  • Druhý úkol: těhotná je žena s nezavázanými teniskami. Protože je v pokročilém těhotenství, nedosáhne na tkaničky přes břicho, aby si je zavázala.
  • Třetí úkol: na obrázku je celkem osm zápalek.
  • Čtvrtý úkol: žena lhala, protože žárovky na stromku obsahují dvě nefunkční světýlka. Tudíž světlo nemohlo být tak oslňující a nejjasnější, jak uvedla.
  • Pátý úkol: tři čáry tvoří pravoúhlý trojúhelník.