Test osobnosti: To co vidíte na obrázku jako první leccos napoví o vaší povaze

Obrázkový test osobnosti často napoví o mnohém, co se týká charakteru člověka. Na základě prostorového vnímání můžeme odhadnout, jaký má daný jedinec mentální pochody.

Testy založené na obrázcích jsou různé. Některé se zaměřují pouze na to, jakých bodů se všimnete jako první. Jiné se mohou zase používat například i v psychologických, či psychiatrických odvětvích. Známý je například Rorschachův test, který vyobrazuje různé inkoustové skvrny a testovaný má sdělit, co vlastně ve vyobrazení vidí. Pojďme se ale podívat na tento obrázkový test, který je o dost prostší a možná také umělečtější než ten Rorschachův.

Čeho si všimnete na obrázku jako prvního?

Pohodlně se usaďte a pozorně se zadívejte na obrázek. Příliš u toho nepřemýšlejte a řekněte, co vidíte jako první. Podle toho si pak můžete přečíst rozbor vaší osobnosti.

Osoba stojící na kopci: spatřili jste jako první človíčka, který stojí na kopci a hledí do dáli? Pak vám můžeme skutečně pogratulovat. Jste člověk, který stojí pevně nohama na zemi a zároveň dokážete být i velmi citliví a vnímaví vůči okolí. Je na vás spolehnutí a vše, co započnete, dotáhnete úspěšně do zdárného konce. Ostatní za vámi mohou často chodit pro rady. Dokážete výborně naslouchat a vaše rady jsou moudré a umírněné. Obecně jste skvělým přítelem a společníkem.

Ženská tvář: pokud váš pohled padl  poprvé na strom, v kterém jste našli ženskou tvář, jste člověkem velmi vnímavým vůči okolí. Byla vám do vínku dána silná intuice, která dokáže leckteré vaše cesty v životě usnadnit. Pomůže vám v rozhodování.

Také nejspíš budete dávat přednost samotě, před velkou společností. Problémy může ve vztazích s ostatními lidmi dělat vaše volnomyšlenkářství, avšak na druhou stranu jste i velmi vnímaví a vaší upřímnosti nikdo neodolá.

Půlměsíc: padl vám zrak prvně na půlměsíc? Pak jste nejspíš člověkem zasněným a vizionářským. Jdete si tvrdě za svými sny a cíli a nic vás nezlomí, ani opakované neúspěchy. Vaší pozitivní vlastností je velká představivost, vždy najdete dobré řešení a jste studnicí nápadů. Proto je radostí, být ve vaší společnosti. V náročnějších životních momentech můžete však klesat na mysli. Nikdy se ale nevzdáte.

Zajímavost na závěr: Co stojí za Rorschachovým testem?

Vraťme se nakonec opět k Rorschachovu testu. Ten je tvořen deseti základnímu kartami, na kterých testovaný spatřuje inkoustové skvrny v různých barvách a tvarech. Tuto metodu testování vymyslel v roce 1921 psychiatr původem ze Švýcarska Hermann Rorschach. V dnešní době se test používá hlavně v soudním lékařství. Vypovídá mnohé o tom, jak je dotyčný schopný snášet stresové situace, jak zvládá své negativní emoce, jaký má vztah k jiným lidem, jak nahlíží na mužskou roli v životě, zda je schopen blízkého kontaktu a jaký má vztah k ženám obecně.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]