Tyto domácí croissanty vám ukážou, jak má toto vyhlášené francouzské pečivo chutnat

Šli jste někdy do obchodu a koupili si croissant? Jistě vás svou chutí nijak nezaujal. Tak zkuste změnu a upečte si domácí croissanty. Je to jednoduché! Mnoho lidí si myslí, že upéct si tento druh pečiva je nějak složité. Opak je však pravdou. Je to jednodušší, než si myslíte.

Přinášíme vám, recept, který si zamilujete. Jak proto, že není nijak složitý, tak hlavně proto, že výsledek vás zaručeně musí ohromit. Už nikdy si toto pečivo nekoupíte v obchodě, jelikož zjistíte, že se tomu domácímu nemůže rovnat.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Správné ingredience jsou základem každého receptu. Pokud chcete, aby se vše povedlo jak mělo, je třeba dát dohromady nejenom veškerý soupis surovin, ale je třeba také je třeba dodržet požadovaný poměr jednotlivých surovin. Co budete potřebovat?

  • 50 dkg mouky
  • 20 dkg másla
  • 1 dl zakysané smetany
  • 2 dkg sypkých kvasnic
  • 1 lžíce cukru
  • 1 malé sklenice mléka
  • 1 špetka soli

Začínáme přípravou těsta

Pokud byste používali klasické droždí, bylo by třeba nejprve připravit kvásek a potom postupovat dále v míchání těsta. Díky sypkým kvasnicím je možné tento krok vynechat a tak se můžete ihned pustit do přípravy těsta na domácí croissanty. Jak na to? Všechny suroviny, které jsme uvedli výše, je třeba jenom smíchat. Nic více není třeba dělat. Těsto by mělo být důkladně prohněteno. Potom si zaslouží odpočívat. Dejte ho do lednice zhruba na 1 hodinu. Díky tomu se složky jak lépe propojí, tak dojde i k tomu, že bude těsto více nadýchané.

Tvorby croissantů se nebojte

Máte obavy z toho, že je nezvládnete vytvořit? Není to nic složitého a postupuje se podobně, jako u klasického rohlíku. Vždy odkrojte kousek těsta, vyválejte z něho tenký kruh a máte základ, do kterého dáte zhruba jednu lžičku náplně dle vaší chuti. Potom už jenom zabalíte a vložíte na plech vyložený pečicím papírem. Takto postupujete dále, dokud nezpracujete veškeré těsto.

Pečte na 180 stupňů

Máte plný plech krásně vypadajících domácích croissantů? Už je stačí jenom upéct. Troubu si předehřejte na 180 stupňů Celsia a jakmile bude připravena, vložte je do ní. Doba pečení se odvíjí hlavně od velikosti jednotlivých kusů. Doporučujeme průběh pečení sledovat a péct takzvaně do zlatova. Poté je vyjměte, nechte chvíli vychladnout a ještě vlažné je obalte v moučkovém cukru. Dejte je na servírovací mísu a první můžete ochutnat. Lahoda, že ano?

Jakou zvolit náplň?

To je v podstatě jenom na vás samotných. Jistě máte oblíbené ingredience, které doporučujeme použít. Mezi typické rozhodně patří různé marmelády, stejně jako se může jednat o ořechy, ale nic nezkazíte ani populárním lískooříškovým krémem, stejně jako můžete zkusit i náplň z tvarohu. Je to na vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]