Žák dostal zpět úkol z matematiky, ke kterému učitelka napsala nevhodné poznámky

děti ve škole
Fotografie: Pixabay

Destruktivní kritika nikomu nepomůže, naopak může podkopat sebevědomí. Někdo, kdo pracuje s malými dětmi, by to měl vědět, ale bohužel to tak vždy není.

Učitel by měl žáky podporovat a pomáhat jim, ať se děje cokoliv – někdy to však tak není. Možná za to může jistá frustrace učitelů. Občas mají všeho „plné kecky“, ale je vhodné si to vybíjet na dětech? Tento příběh je o Facebookovém příspěvku otce, jenž v reakci na úkol z matematiky konfrontuje učitelku svého syna. Jeho syn dostal zpět svůj úkol z matematiky, na který mu učitelka červenou propiskou napsala „absolutně k ničemu“. Ukázal otci test, kde bylo také napsáno, že za 3 minuty odpověděl pouze na 13 otázek, následovalo slovo „smutný“ a nakreslený smutný smajlík.

Učitelka shodila svého žáka

Otec si stěžoval učitelce a ptal se jí, jak tyto cynické poznámky pomohly jeho dítěti, na což mu učitelka odpověděla, že je jí líto, že to tak cítí, že to tak nebylo myšleno. Protože ho učitelka nebrala vážně, podělil se otec o svůj příběh na Facebooku. Připadalo mu nepochopitelné a pobuřující, že někdo něco takového napíše do dětského úkolu. „Přišel domů s tímhle a jsem víc než frustrovaný, že to někdo napsal na práci dítěte. Taková ‚skvělá‘ motivace,“ poznamenal otec.

Vznikla petice na podporu studentů

Syn se z chování učitelky cítil smutný a rozrušený, pak ho to ale i trošku naštvalo. Řekl, že to od ní bylo opravdu hnusné a ublížilo mu to. Uvedl, že se najednou cítil bezcenný a hloupý. Otcův příspěvek se stal v mžiku virálním a reagovalo na něj mnoho lidí. Vznikla petice vyzývající k jejímu odstoupení, kterou podepsalo několik tisíc lidí.

Vznikla ale také další petice, která uznává, že učitelka pochybila, ale že by to nemělo vést k jejímu propuštění. Poslední petice má něco málo přes 1 000 podpisů. Otec řekl, že neví, jak škola situaci vyřešila, ale že jeho malý syn mezitím přešel do jiné třídy. Ředitelka školy se ke kauze vyjádřila tak, že se jedná o personální záležitost a její výsledky nebudou diktovány sociálními médii.

„Možná se to teď aspoň bude brát vážně a zabrání se tomu, aby se to stalo dalším učitelům a žákům,“ řekl zklamaný otec. Myslíte si, že má učitel právo napsat takový komentář k testu sedmiletého dítěte? Nebo jste spíše na straně učitelky a myslíte si, že rodič přehání?

Zdroj: Ongelooflijk

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*