Úklid kuchyně je s citronem, octem a jedlou sodou hračkou

Špinavá kuchyně a nic na ni pořádně nezabírá? Říkáte si, že je úklid kuchyně nemožný a nikdy neobnovíte její krásu? Už vás nebaví neustále kupovat drahé chemické prostředky, které se mnohdy stejně minou účinkem? Zapomeňte na špínu i na chemii. Máme pro vás elegantní a jednoduchý způsob, jak se přirozeně a efektivně špíny v kuchyni zbavíte. Navíc u toho neutratíte téměř ani korunu. Chcete vědět, v čem tkví zázrak?

Citron v hlavní roli

Slyšeli jste už někdy o přírodních metodách, které dokonale čistí? Jednou z metod je tzv. citronová metoda. Citron má hromadu pozitivních účinků nejen na lidský organismus, ale je výborný také jako čistič. Přesvědčilo se o tom už mnoho domácností po celém světě. Citrónová metoda, je jednou z nejlepších metod, jak vaši kuchyni udržet čistou a svěží. Vyzkoušejte ji a sami uvidíte.

Nyní vám představíme několik triků, pomocí nichž dokonale vyčistíte svou kuchyni. Nebude vás to stát ani korunu. Jako první vám představíme nejoblíbenější metodu s citronem v troubě. Následující seznam triků je také inspirativní. Vyzkoušejte další báječné metody, díky nimž bude vaše kuchyně opět čistá.

Kombinace citronu a trouby

Ovocné mušky jsou trvalým a těžce kontrolovatelným problémem, který trápí spoustu domácností. Pomocí tohoto triku ho ovšem velmi rychle vyřešíte. Vložte dvě poloviny citronu do trouby a nechte dveře trouby přes noc otevřené. Ráno je zavřete a troubu na několik minut zapněte. Po vypnutí počkejte, až vychladne, a poté odstraňte citrony. Umyjte spodní část trouby a mušky se už nikdy neobjeví.

Vyzkoušejte ocet a jedlou sodu

Pokud vás trápí usazeniny ve dřezu či umyvadle, není nic snadnějšího než použít obyčejný ocet. Ocet totiž rozpouští usazeniny vápníku a usnadňuje jejich odstraňování. Podobně stejnou sílu jako ocet má také jedlá soda. Smícháním jedlé sody a rostlinného oleje získáte báječný čistič na kuchyňskou linku.

Čistý kuchyňský dřez je vizitkou každé pořádné domácnosti. I přes to, že se o něj pravidelně staráte a čistíte ho, časem se na něm mohou objevit skvrny. Řešení se opět nabízí v podání jedlé sody. Tentokrát se ovšem vyšperkuje o kapku citronu, která zabíjí bakterie. Nasypte jedlou sodu do dřezu a pomocí rozřezaného citronu jej vydrhněte.

Špína v mixéru a spárech dlaždic

Rádi a často používáte mixér? Stejně jako nádobí, tak i mixér je potřeba pravidelně čistit. Zejména v různých štěrbinkách a zákoutích se mohou usazovat nečistoty. K odstranění nečistot použijte ideálně špejle.

A co nečistota ve spárách dlaždic? To také nevypadá hezky. Poradí si s tím ocet a jedlá soda. Z jedlé sody a vody si připravte pastu, kterou naneste do spárů. Poté je postříkejte octem, a počkejte, dokud nezačne pěnit. Poté vyčistěte spáry kartáčkem. To bylo jenom pár nápadů, kterými si můžete doma jednoduše udržet čistotu. Fantazii se meze nekladou, a proto citron, ocet a jedlou sodu, klidně použijte na cokoliv jiného.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]