Ukryté obavy z dětství vás brzdí v dalším životě. Jednoduchý psychologický test odhalí, které se týkají vás

Fotografie: Depositphotos

Většina z nás si s sebou z dětství nese různé skryté obavy. Mohou nás brzdit a ovlivňovat naše chování a pohodu.

Každodenní úzkost, podrážděnost a nespavost jsou často projevy, které spojujeme s únavou. Pokud se ale cítíte nepohodlně, v depresi, roztěkaní nebo neustále unavení a nic vás netěší, je to jistě důvod, proč se třeba poradit s psychologem. Psycholog vám pomůže pochopit, co vaši úzkost způsobilo. Různé psychologické testy nám někdy otevřou oči ke skrytým problémům, kterých si v běžném životě odmítáme všimnout. Dětství člověka předurčuje jeho povahu, zájmy, světonázor a schopnost důvěřovat lidem. 

Čeho jste si na obrázku všimli nejprve

Člověk si v podvědomí uchovává ohromné množství vzpomínek na své dětství. Jde o veselé i smutné události, které se nám do paměti vryly. Někdy se člověk setkává s určitými životními situacemi, které otevřou cestu k podvědomým obavám. Podívejte se na obrázek níže. Která věc vás uhodila do očí jako první?

Fotografie: CanvaPhotos

1. Dívka

Vztah s matkou je důležitý pro emocionální vývoj dítěte. Pokud vás v dětství často nechávala matka bez dozoru nebo váš vztah nelze nazvat vřelým, podvědomě se snažíte vyhnout odpovědnosti. V dospělosti je pro vás těžké udělat správnou věc a často litujete svých rozhodnutí.

2. Včelí úl

Úl symbolizuje vyrovnanost a celkově příjemné emoce. Tyto emoce souvisejí s touhou po lidech, kteří už s vámi nejsou. Nemusí jít pouze o lidi, kteří zemřeli, ale třeba o osoby, které se z vašeho života zkrátka jen vzdálily, odstěhovali se daleko, nebo jste se jen z určitých důvodů přestali stýkat. Nyní více než kdy jindy potřebujete podporu a péči, i když vypadáte vesele a šťastně.

Fotografie: Pexels

3. Včely

Jste ostražití vůči ostatním a ve společnosti cizích lidí se cítíte spíše nepříjemně. Každý detail je pro vás důležitý a dokud druhému člověku neporozumíte ve všem, nebudete mu věřit. Máte sklony k úzkosti a podezíravosti a často vám brání všímat si péče a lásky druhých.

4. Čaj

Dívka drží v rukou šálek čaje. Čaj se nachází ve středu obrázku a symbolizuje lásku. Nedaleko je velká termoska s čajem, pro vás to znamená, že se bojíte věřit osobě, kterou milujete, i když je tato láska oboustranná. Přijměte city svého milovaného a důvěřujte mu, pak se v jeho náručí zmizí strachy a nejistoty.

Fotografie: Freepik

5. Strom

Stromy jsou naše kořeny. To znamená, že problém je v komunikaci s rodiči. Možná si podvědomě protiřečíte a nemůžete v životě najít své povolání a vzpomínky na dětství nebo rodičovské postoje vám brání dělat to, co máte rádi. Máte však obrovský potenciál, který si netroufáte realizovat. Jakmile uděláte první krok ke svému cíli, dosáhnete závratných změn.

6. Zvířata za stromem

V dětství byli plyšáci vašimi nejlepšími přáteli a můžete jim prozradit všechna tajemství. S hračkami jste se cítili bezpečně. Zvířata jsou schovaná za stromem. To naznačuje, že jako dítě pro vás nebylo snadné spřátelit se s jinými dětmi a byli jste velmi osamělí. Tato zkušenost by měla být konzultována s odborníkem, abyste si zařídili věci ve svém životě, v dospělosti.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]