Některé zdravotní problémy mají lidé i z toho důvodu, že neumí správně zpracovávat některé potraviny. Příkladem může být kuře, které byste neměli omývat.
V dnešní době má stále velký počet lidí rád maso. Některé druhy masa jsou pro člověka škodlivé a jiné naopak velice zdravé a prospěšné. Velká část společnosti však neřeší škodlivost masa, ale spíše to, jak ho zpracovat nebo v jaké formě si ho dopřát. Při přípravě masa můžete udělat několik chyb, kterými si zaděláváte i na velký zdravotní problém. říká lékařka Michelle Pugle.
Zdravotní problémy kvůli masu
Každý člověk by se měl poradit se svým lékařem, zda je pro něj vhodné jíst maso. Některé druhy jsou velice tučné a u lidí způsobují vysoký cholesterol. Dalším problémem u masa může být také jeho dlouhé trávení a pokud má člověk trávicí potíže nebo střevní problémy, opět by se měl poradit s lékařem, které druhy masa raději z jídelníčku vynechat.
Okrajování a skladování masa
Každý by si měl okrájet maso podle toho, jak sám uzná za vhodné. Někteří lidé například kuřecí maso vůbec neokrajují, ale jiní z něj okrajují každý bílý kousek. Dále si lze zakoupit již hotové okrájené maso, jako jsou například kostky na guláš nebo kuřecí maso na nudličky. Díky tomu ušetříte trochu více času, ale zaplatíte si za něj o něco více.
Jakmile si maso zakoupíte, musíte přemýšlet i nad tím, kdy ho zpracujete. Po nákupu byste měli v ledničce uchovávat nejdéle 2 až 3 dny a teplota v ledničce by se měla pohybovat okolo 4 °C. Pokud nevíte, jakou teplotu v ledničce máte, můžete si do ní umístit teploměr a ihned to zjistíte. Dávejte si pozor také na to, že v každé poličce se může teplota lišit. Při teplotě do 4 °C si maso uchová alespoň 2 dny svou kvalitu a nemělo by se zkazit.
Správné zpracování masa
Pokud si v obchodě koupíte maso, s velkou pravděpodobností si vyberete to, jež umíte zpracovávat. Častokrát se jedná o maso, které pouze vyndáte z krabičky, omyjete pod tekoucí vodou a okrájíte kousky, jež se vám příliš nelíbí. Další zpracování probíhá už pouze smažením, vařením nebo pečením. Někteří lidé však netuší, že právě omývání masa jim může způsobit velké problémy.
Například při omývání kuřete se stane to, že voda se odrazí od masa a přistane na okolí dřezu. V tu chvíli se bakterie dostávají na různá místa po vaší kuchyni, a vy o nich přitom ani nevíte. To samé se stane při krájení masa. Do dřevěné destičky tím pádem dostanete další bakterie, kterých byste se zbavili pouze velice horkou vodou. Maso tedy pod tekoucí vodou raději neomývejte a myslete na to, že bakterií se zbavíte vařením, smažením nebo pečením.
Napište komentář