Ušetřete v zimě za topení a nakupujte v létě za nižší ceny – Topte peletami

Možná, že se podivíte, proč načínáme téma topení s nadcházejícím létem, kdy je konečně teplo a ušetříme náklady za topení. Zimní sezóna dá mnohdy zabrat naším peněženkám, a tak není důvod se divit, že mnoho lidí volí úspornější způsob topení. Letní měsíce jsou ideální možností, jak nakoupit levně topení na zimu. V poslední době i Češi propadli kouzlu krbů, kamen a kotlů. Hodí se skvěle i do moderních domů. Při nákupu zásob na topnou sezónu se dají náklady na vytápění minimalizovat, jestliže nakupujeme topivo na jaře či v létě, kdy zpravidla bývají za mnohem nižší ceny. Jestliže přemýšlíte o tom, že si pořídíte krb nebo kotel pak čtěte dál. Topit se dá různými druhy briket, uhlím, palivovým dřívím nebo peletami. My se dnes zaměříme právě na peletky.

Teplo za nižší cenu s ohledem na ekologičnost!

Pokud se bavíme o vytápění domů, které má být levnější, musíme pamatovat také na ekologičnost! Pelety patří k šetrnému palivu s vysokou ohřevností, kde je k výrobě používáno smrkové dřevo. Pokud jste někdy byli nuceni nakoupit a posekat dřevo pak jistě víte, že se k tomuto váže i sušení a skladování, což je zdlouhavý proces. Peletky jsou vlastně již vysušené piliny, které se tlakem formují do válcovitého tvaru. Uskladněné v suchém prostředí mají neomezenou délku životnosti. Vhodné jsou pro všechny druhy kamen i kotlů s automatickou regulací.

Tip: Dřevěné pelety: Kdy se s nimi vyplatí topit?

Jaký kotel je vhodný na topení peletami?

Kotle na pelety nové generace splňují vysoké nároky na automatizaci s důrazem na šetrný (ekologický) provoz.pelety Jako příklad uvádíme kotle Smart Fire nebo Pellet Focus. Oba jmenované mají ocelový výměník a osázeny jsou nerezovým hořákem nové konstrukce, který zároveň s kvalitní regulací kotle a výměníkem umí efektivně spalovat dřevěné pelety. Jmenované kotle splňují emisní třídu 4 – 5 a nejvyšší požadavky na pohodlí, ekologii a samozřejmě i ekonomiku provozu. Jsou vyráběny s ohledem na vysokou efektivitu hoření, jednoduchou obsluhu a snadnou údržbu.

Fotografie publikována se svolením radnatt Photography/FreeDigitalPhotos.net