Úžasné háčkované hračky

V dnešním článku bych vám ráda představila jednak mladou paní, která teprve nedávno začala s háčkováním a už se pouští do čím dál odvážnějších projektů a také pár krásných výrobků. Ty samozřejmě pocházejí přímo od paní Katky.

Jak Katka začala háčkovat

Háčkování se věnuji necelý rok. Ačkoliv háčkované věci vždy přitahovaly mou pozornost, nikdy jsem neměla dost odvahy se pustit do této činnosti. Až teprve, když jsem se ocitla na mateřské a začala jsem zkoušet háčkovat veselé čepičky a oblečky pro svou dcerku. Později jsem se rozhodla pro háčkování hraček. Přízi k háčkování používám podle typu oblečení či hračky. Buď tenkou na jaro a léto nebo příjemnou a nekousavou, pro chladnější období. Háček také volím vždy od oka, ale nejčastěji používám háček tloušťky 4,5 nebo 5.

Základy háčkování jsem se naučila z různých videí na youtube a pak to šlo už tak nějak samo. Inspiraci většinou sbírám podle obrázků, které najdu na internetu. Inspirace je skutečně neuvěřitelné množství, včetně různých skupinek. S háčkováním hraček jsem začala zhruba před dvěma měsíci a musím případné zájemkyně upozornit, že se jedná o silně návykovou záležitost. Už si pohrávám s myšlenkou, že založím nějakou svou vlastní skupinku nebo stránky.

Hračky rovněž háčkuji z příze a plním dutým vláknem. Za tu dobu už padly za vlast dva polštáře, které jsem právě kvůli tomuhračky háčkované vykuchala. Návody na výrobu hraček jsem si obstarala z Fler, ale teď už to mám tak v oku, že zvládám vytvořit i něco svého. Háčkování, jak jsem psala je návykové a nikdy toho nemám dost. Paní prodavačky z galanterie mě už osobně zdraví. Největší radost mi udělá, když se moje výrobky líbí ostatním a umí ocenit a pochválit.

Na závěr

I já chválím a skládám poklonu, před krásnými výrobky paní Katky. A rovněž děkuji za poskytnutý rozhovor a fotografie svých výrobků a přeji mnoho, mnoho a mnoho dalších stejně krásných hraček. Nezbývá než souhlasit s tím, že háčkování je návykové. Krásný den všem a také ať se vám dobře háčkuje. I vy můžete posílat fotografie svých výrobků a své příběhy.