Úžasně roztomilá ozdoba do dětského pokoje vyrobená z hraček

Přinášíme vám návod, při kterém můžete zužitkovat drobné hračky, které se válejí někde v šuplíku, protože vaše děti již povyrostly a zajímají je momentálně úplně jiné hračky. Přitom však ještě nevyrostly natolik, aby je dnešní výrobek, který vám ukážeme, nezaujal.

Vhodné by bylo, kdyby se i děti samy účastnili tohoto projektu. Není to však nutné a můžete je překvapit. Vyrobte jim roztomilý hračkový věnec. Mimo jiné může být takový věnec i príma dárek.

Potřebovat budete

  • Věnec z polystyrenu (není nutné)
  • Tavnou pistoli
  • Drobné hračky
  • Mašli

Roztřídíte si hračky a navrhnete předem jejich rozmístění. Hračky budete pomocí tavné pistole lepit na polystyrenový věnec. Ten však není úplně nutný, protože věnec si můžete při troše šikovnosti vyrobit i sami – buď z kartonu anebo novin. Oba postupy vám rovněž prozradíme. Fantazii se meze nekladou a k hračkám můžete přidat ještě i jiné ozdoby – korálky, zvonečky, mašličky, nevyužitou bižuterii, pastelky apod.

Jak si vyrobit základ na věnec

Základní věnec můžete vyrobit různě. Zmínili jsme karton a noviny. Začneme tím jednodušším, to je karton. Vystřihnete si dva kruhy libovolné velikosti a do nich pak vystřihnete otvor. Kruhy k sobě přilepíte a následně můžete omotat vlnou či jutovým provázkem.

Další možností je zmuchlat noviny a vytvarovat z nich kruh. Pomáhat si přitom musíte lepicí páskou, kdy k sobě slepujete jednotlivé díly. Aby nebyl kruh křivý, můžete na pomoc použít drát a kolem něj noviny omotat. Ve finále opět začistíte vlnou nebo jutovým provázkem, ale použít lze i pruh látky či stuha.

Mimo polystyrenového, novinového a kartonového základu lze použít i slaměný korpus. Ve všech případech je ideální průměr 30 cm.

Jaké hračky použít?

Ideálně látkové a dřevěné. Vypadají mnohem lépe, ale mohu být i jiné. Vůbec nevadí, když bude panence chybět ručička, autíčku kolečko apod. Právě naopak, tady mají hračky ještě možnost splnit své poslání. Pokud byste chtěli dávat například bonbóny, použijte pouze obal a dovnitř dejte třeba knoflík – náplň by mohla po čase vytéci, případně by to děti lákalo k mlsání.

Obrázek: counter-currents