Jedete na návštěvu, kde mají domácí mazlíčky? Okouzlete díky těmto tipům na dárky pro domácí mazlíky

Když se vypravujeme na návštěvu, většinou sebou bereme i nějaký ten dárek. Ať už jde o maminku, tetu, babičku, strýce, ale co zvířecí kamarádi? I ti mají radost nejen z toho, že vás uvidí, ale i z nové hračky nebo něčeho dobrého na zub. Jsou přece součástí rodiny, tak pamatujte i na ně. Existuje nepřeberné množství věcí, které jim můžete přibrat. Přinášíme trochu inspirace na dárky, pro domácí mazlíčky.

Obojek

Obojek můžete koupit klasický, ale i nějaký praktický, který například zvířátko ochrání před parazity. Případně můžete koupit ozdobu na obojek, kde bude vyryto jméno mazlíčka a adresa. Tento typ dárku se samozřejmě dělá na zakázku.

Pelíšek

Pelíšek můžete koupit nebo sami vyrobit, pokud si troufáte. Nebo místo pelíšku můžete ušít relaxační polštářek. Ten ocení jak kočičky, tak pejskové. Vhodná je i měkoučká deka, kterou ocení jak mazlíček, tak jeho majitel, třeba při cestování s mazlíčkem.

Mlsání

Čím žádné zvířátko nepohrdne, je nějaká ta dobrota. I oni rádi mlsají. Každý obchod s potřebami pro zvířátka dnes nabízí různé pamlsky. Výběr je bohatý. Můžete si nechat mlsky namíchat (od každého něco) nebo koupit různé druhy již připravené.

Dobroty pro psy a kočky najdete i v běžném obchodě, v koutku pro zvířátka. Většina dobrot obsahuje už i různé vitamíny. Až tedy půjdete koupit víno a čokoládu pro babičku, přiberte i nějaký mls Alíkovi či Micině.

Pytlík na pamlsky

Ten můžete buď sami ušít nebo koupit. Pytlík na pamlsky je výborná věc. Majitel ho může brát sebou i ven, případně na něj zvířátko časem reaguje, protože moc dobře ví, kde a v čem jsou dobroty uloženy.

Hračka

Kočky i pejskové milují dovádění a nové hračky. Pořiďte tedy mazlíčkovi nějakou plyšovou hračku. Pejskům něco většího, kočkám myšku na špagátku. Ještě poradíme, že kočky zbožňují hračky plněné sušenou šantou kočičí. Kočky šantu zbožňují a nadšeně se o hračky otírají a tulí se k nim.

Mističky

Možná by už kočička vaší babičky uvítala nové mističky? Běžte a vyberte nějaké hezké misky. Praktické jsou i dávkovače krmiva či fontánky na vodu.

Kosmetika

Kosmetika je v péči o domácí mazlíčky důležitá. Vzít můžete šampón a klidně přibrat i hřeben na srst, zvířátka nepohrdnou ani masážními kartáči. Pokud se rozhodnete rovnou pro kosmetický balíček, nezapomeňte na hebkou osušku, pro sušení kožíšku.

Obrázky: pixabay