Tavná pistole nemusí sloužit pouze kreativnímu tvoření – je to i praktický pomocník v domácnosti

Přemýšleli jste někdy nad tím, na co vše lze využít horké lepidlo z tavné pistole? Tavnou pistoli má doma každý, kdo rád tvoří a kutí. Využít se však dá všestranným způsobem. Pokud ji doma ještě nemáte, už se po ní začněte ohlížet, mohla by se vám hodit.

Opora pro kytku v květináči

Kytky má doma asi každý. Občas se začne některá rostlinka hezky pnout a potřebuje oporu. Máte-li doma špejle a tavnou pistoli, stačí k sobě několik špejlí přilepit a vznikne vám opora do květináče pro kytku. Tu můžete ještě i ozdobit a přilepit na ní nějaké dekorace.

Neklouzavé ramínko na šaty

S plastovými ramínky je někdy potíž, že z něj šaty či svetřík sklouzávají. Stačí, kdy tavnou pistolí uděláte několik kapek po ramínku, necháte uschnout a můžete pověsit opět oblečení.

Přepravní krabice

Potřebujete přepravit nějaké zboží a nemáte lepicí pásku? To vůbec nevadí, pokud máte tavnou pistoli. K pečlivému uzavření krabice můžete použít lepidlo z tavné pistole. Bude to pevnější a bezpečnější.

Ztracený šroubek od náušnice

Ztratil se vám šroubek od náušnice a náhradní nemáte? Uřízněte kousek náboje do pistole a použijte jej namísto šroubku.

Hračky do koupele

Pokud mají vaše děti gumové či plastové hračky do vany, pak vám určitě pije krev, jak bývají plné vody. Hračky je nutné vody zbavit a vysušit, jinak v nich voda může hnít. Máme pro vás skvělý tip – dírku ze spodní strany zalepte tavnou pistolí.

Protiskluzový koberec

Máte doma běhouny či koberečky, které nemají ze spodní strany protiskluzovou vrstvu? Pak vezměte tavnou pistoli a ze spodní strany si ji vyrobte sami pomocí roztopeného lepidla. Nechte uschnout a kobereček vraťte na své místo.

Obrázky: experthometips.com