V obrazu je ukryto několik čísel, ne každý je vidí

Zrak je jeden z našich smyslů, na které spoléháme. Nutno však říci, že není úplně dokonalý. To si můžete potvrdit na tomto příkladu, kdy zjistíte, že slovní spojení o tom, že vás šálí zrak, není zase až tak nereálné.

Na první pohled nic?

Když se podíváte na tento obrázek, může vám připadat, že na něm jsou jenom bílé tečky na černém poli. A to ještě v podobě, kdy vytvářejí kruhy, nebo spirálu. Na první pohled se tedy zdá, že tento obrázek je nic neříkajícím. Realita je ale trochu jiná a může vám ukázat, jak je váš zrak, ale o váš mozek nedokonalý. V tomto obrázku je totiž něco ukryto. Co přesně?

Je tam číslo

V tomto obrázku je ukryto číslo. Musíte lehce upravit svůj zrak, abyste ho viděli. Uklidněte se, podívejte se do středu obrázku a  snažte se své oko zaostřit tak, jako byste chtěli tímto obrázkem prohlédnout skrz. Najednou začnete pozorovat, že je zde ještě něco jiného. Jsou to čísla. A právě na ty se snažte svůj pohled zaostřit. Když správně upravíte svůj zrak, budete je vidět stále ostřeji a zjistíte, co se na obrázku skutečně nachází a že to nejsou jenom obyčejné tečky.

Roli hraje i to, jaké číslo vidíte

A teď přichází to nejzajímavější. Vyhodnocení. Pokud nevidíte žádné číslo, zkuste to ještě jednou. Nebo to zkoušejte do doby, než se nějaké ukáže. Je totiž důležité, jaké to bude. Pokud 3246 nebo 3240, může to ukazovat v prvním případě na krátkozrakost, a v případech obou na takzvaný astigmatismus.

Na krátkozrakost ale může ukazovat také číslo 1246. Pokud se tedy některá z těchto čísel objeví, je vhodné jít na kontrolu svého zraku. Možná máte problém, o kterém netušíte.

Ideální je, pokud na obrázku uvidíte číslo 1240. Pokud se vám před očima zobrazí, je to skvělé, jelikož to vyjadřuje, že váš zrak je v pořádku. Dokážete se dobře soustředit a hlavně máte zrak takový, jaký by měl zdravý člověk mít.