Vášeň zvaná rybolov

Jedná se o hračky pro opravdové muže, bez rozdílu věku. Popravdě řečeno na rybách jsem byla osobně 2x v životě a jednou jsem dokonce byla na udičku chycená i já. Vždy mně imponovalo, jak rybář dokáže sedět potichu až několik hodin a čekat, že některá rybka zabere. Když jsem byla na rybách prvně v životě, chtěl mi kamarád ukázat prut na daleké nahazování, který dostal od rodičů, jako dárek. Opravdu jsem stála kus od něj, ale při zpětném navíjení se mi háček zasekl do nosu. Nemusím popisovat ten kravál a nadávky. Dodnes mu nevěřím, že to byla pouhá náhoda, protože patří mezi dobré rybáře, ale víckrát už mě na společné lovení ryb nedostal.

Pudy lovce se nezapřou

Moje druhá zkušenost skončila utopeným mobilním telefonem a tak jsem naznala, že rybář ze mě nikdy nebude. Musím však říci, že tyto produkty určené k lovení ryb vždy přitahovaly mou pozornost a nedivím se, že si tato činnost podmanila nejednoho kluka i muže. Dokonce jsem byla svědkem, když rodiče hubovali malého chlapce za to, že prodal spolužákovi nový tablet a za vydělané peníze si pořídil prut. Už jako malý věděl, co je pro něj důležitější. Pokud se ve vašem dítěti rodí malý lovec, nepodceňujte kroky, které vedou k rozvíjení této záliby. Rozhodně se jedná o mnohem smysluplnější dárek, než takový, který ho přiměje sedět doma mezi čtyřmi stěnami.

Rybolov si podmanil kluky, otce i dědy

Pobyt na zdravém vzduchu, v přírodě, naučit se trpělivosti není nikdy na škodu. Rybolov milují už malí kluci ale také jejich otcové a dědečci. Každé ráno o víkendu tak vyráží na svém kole nebo autem s patřičnou rybářskou výbavou. A vracejí se až za několik hodin, mnohdy i dnů pokud mají rybářský stan a spacák. Rybářský prut, vlasec, stojan, kufřík, židlička a mnoho dalších pomůcek je snem nejednoho rybáře. Správný rybář se nezalekne žádného počasí a proto je důležité i pořízení vhodného oblečení a obuvi.  I nákup na splátky je možný, protože se v žádném případě nejedná o levné záležitosti, pokud se budeme bavit o kvalitní rybářské výbavě. Čekat, že váš syn či manžel uloví zlatou rybku, by trvalo věčně, ale kapra na příští štědrovečerní večeři by zvládnout mohli. Lovu zdar.

Fotografie publikována se svolením Author: JamesDeMers License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/