Nejenom, že se leváci již dávno nemusejí stydět za to, že na většinu činností nepoužívají pravou ruku. Odborníci nyní přišli na to, že kdo píše levou má oproti pravákům mnohem vyšší inteligenci. V tu chvíli padají veškeré mýty o tom, že být levákem je určitý hendikep. Je tomu přesně naopak. Kdo v běžných činnostech používá raději levou ruku, může si gratulovat.
Leváků ke ve společnosti mnoho
V minulosti dokonce docházelo k tomu, že kdo byl levákem, ten se musel přeučovat. A to bylo pro mnoho lidí celkem komplikované. I proto se od toho nakonec upustilo. Dnes už se ví, že to byla velká chyba. Navíc leváci nejsou ve společnosti zase až tak výjimeční, jelikož celkově jich je v populaci zhruba 10 – 15 procent. A odborníci nyní přišli na to, že je na místě aby se tím chlubili. To že píší levou totiž znamená jedno velké plus.
Levák má lépe rozvinutý mozek
Odborníci z IFLS přišli na to, že leváci mají mnohem rozvinutější mozek než stejní lidé kteří od narození píší pravou. Konkrétně mají větší jak pravou hemisféru, tak i corpus callosum. To v praxi znamená, že mají mnohem lepší vnímání prostoru, mohou lépe, zpracovávat informace, stejně jako mají mnohem lepší kognitivní schopnost. To zcela mění pohled na každého, kdo píše levou rukou.
Výrazně vynikají hlavně v těžších úlohách
V testu byli zkoumáni leváci i praváci. Nutno říci, že pokud museli řešit jednoduché úlohy, tak se rozdíly příliš neobjevovaly. Opak nastal až v době, kdy se náročnost úkolů stupňovala. V tu chvíli začali lidé píšící pravou rukou ztrácet, zatímco leváci s řešením náročných úloh neměly až tak velké problémy. Jejich mozek tedy pracoval podstatně lépe a spolehlivěji, než tomu bylo u praváků.
Nahlédněme do minulosti
Že být levákem není nic špatného, to zjistíme třeba i v minulosti. Dokonce můžeme říci, že celá řada odborníků byli leváci. Mezi nejznámější patřil Albert Einstein. Kdo ví, zda by byl tak oceňovaným vědcem, kdyby psal od narození pravou rukou.