Test IQ a vizuální pozornosti: Umělec schoval otevřený zámek mezi zavřené. Najdete ho? Čas běží, máte už jen 9 sekund

test zámky

Vizuální testy jsou poslední dobou hitem internetu. Našli jsme pro vás další, který vyvolává hojné diskuze. Jedná se totiž opět o jeden z těch, který patří k náročnějším.

Zamotávat lidem hlavu je úkolem vizuálních testů a hádanek. Cílí na naši rychlost úsudku, všímavost a smysl pro detail. Takovým testem je i velké množství stejně barevných předmětů na jedné ploše. Jeden z nich je ale zcela jiný než ostatní. Toho se ovšem nedá všimnout na první pohled, odlišný předmět najdeme jen při detailním zkoumání obrázku.

Pouze jeden zámek nám otevírá cestu k vyřešení

Na obrázku, který je dnešní záhadou, si jeho autor vyhrál s tvorbou velkého množství stejně vypadajících zámků na klíč. Na první pohled vypadají všechny zamčené, skrývá se mezi nimi ale jeden jiný. Jeden z nakreslených zámků je totiž odemčený, je ale opravdu pečlivě schovaný a velkému množství lidí dělá problém ho na obrázku najít.

zámky test

I přesto, že úkol zní na první pohled velmi jednoduše, jedná se ve skutečnosti o velmi záludnou hádanku. Díky tomu, že je na obrázku velké množství stejných předmětů, nejen naše oko ale i mysl se během chvíle přestanou plně soustředit a vyhodnotí obrázek jako hromadu stejných předmětů. Musíme se tedy opravdu hodně snažit, abychom donutili naši hlavu přemýšlet a soustředit se.

optická iluze pár pes

Je vaše IQ vyšší než 105? Jestli najdete na optické iluzi schovaného králíka v lese, tak ano. Máte na to 12 sekund

Klíčem k rozluštění je soustředění

Pokud se ale budeme opravdu soustředit, najdeme jeden předmět, který je jiný. Jeden zámek je totiž oproti těm ostatním odemčený. Jednoduše to poznáme podle toho, že jeho konec není zacvaknutý do celého systému. Na první pohled nenápadný rozdíl, právě díky němu je tato hádanka řazena mezi ty záludnější.

zámky řešení

Opravdovým unikátem, který svědčí o vaší soustředěnosti, je objevení odlišného zámku do 10 sekund. Ostudou ale rozhodně není ani to, když zámek, který je otevřený, naleznete později. Pokud se vám ale delší dobu nedaří, je dobré hádanku vzdát a podívat se na výsledek. Sami uvidíte, že rozdíl je opravdu v malém detailu, proto není ostudou, pokud jste nebyli schopní hádanku vyřešit. Ze statistik vyplývá, že 99% lidí není schopných zámek do 10 sekund najít.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]