Je vaše IQ vyšší než 105? Jestli najdete na optické iluzi schovaného králíka v lese, tak ano. Máte na to 12 sekund

optická iluze pár pes
Fotografie: CanvaPhotos

Optická výzva se zakládá na najití ukryté části obrázku. V tomto případě je ukrytý králík, který našel zdánlivě chytrý úkryt. Možná před liškou.

Optická iluze bývá nesprávné nebo matoucí vnímání reality, to znamená, že oko vidí obrázek, ale mozek jej interpretuje jinak. Dalším typem optické iluze je obrázek, na kterém je zpravidla něco ukryté. A hledání těchto skrytých částí podporuje soustředěnost, bystrost a vnímavost. Ukrytého králíka na obrázku mohou najít jen ti nejbystřejší.

Chytrý úkryt králíka

Pro milovníky optických iluzí je důležité mít smysl pro detail. Lidé s takovou schopností dokáží najít to, co je ukryté na obrázku, ve velmi krátkém čase. Optické výzvy ale častokrát zamotají hlavu i těm nejbystřejším. Tato iluze byla zveřejněná na populární platformě sociálních médií Tik-Tok a zobrazuje pár venčící svého psa v lese.

Kromě muže, ženy a psa obrázek zachycuje také lišku, sovu, motýla, kmeny stromů a zbytky sněhu. Avšak také králíka, který našel zdánlivě chytrý úkryt. Pravděpodobně aby se skryl před liškou, proto není na první pohled vůbec vidět. Vizuální výzvou je najít tohoto králíka. Pokud se díváte na obrázek a nemůžete jej najít, možná by mohlo pomoci položit si otázku: „Kdybych byl králík a skrýval se před liškou, kde bych byl?“

optická iluze pár pes
Fotografie: CanvaPhotos

Kde je ukrytý králík?

Kouzlo úspěchu v optických výzvách tkví ve všímání si detailů. V případě, že se díváte na tuto optickou iluzi a králíka zatím nevidíte, podívejte se pozorněji na každičký detail obrázku. Dopřejte si dostatek času a projděte si obrázek kousek po kousku, králík se vám jistě zjeví. Pokud ani tak ne, nevadí, odpověď naleznete o kousek níže.

optická iluze, zvíře

Najdete druhé zvíře, které se skrývá na tomto obrázku? S touto výzvou si poradilo jen 1 % světové populace

iluze králík v kroužku
Fotografie: CanvaPhotos

Optické iluze se staly zábavnou formou trénování mozku a vnímavosti. Člověk, který řeší optické výzvy pravidelně, již určitě odpověď zná. Pokud jste však iluzemi nepolíbení a králíka ne a ne najít, podívejte se pozorně do levé části obrázku. Pokud jste si králíka stále nevšimli, zde je odpověď. Hnědý králík se skrývá mezi dvěma kmeny stromů nalevo od dámy jdoucí po cestě.

Zdroj: JPost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]