Vrásky na botách lze jednoduše odstranit z pohodlí domova. Pomůže ručník a žehlička

Pokud je nosíte, tak se ohýbají. Následně se objevují takzvané vrásky na botách. Jak tyto nevzhledné ohyby zase vyhladit? V tom vám pomůžeme. A je to jednodušší, než si myslíte. Nemusíte boty k nikomu dávat, jelikož vše hravě zvládnete v pohodlí domova. Postačí k tomu pár věcí, chvíle vašeho času a dále je třeba postupovat podle našeho návodu. Tak jak na to?

Stačí pár věcí, co máte doma

Abyste vrásky na botách bez problémů odstranili, je třeba použít několik věcí. Uklidníme vás, že se jedná o věci, které jsou zcela běžné a které má každý z vás doma. Tím hlavním bez čehož se neobejdete je stoprocentně toto:

  • Žehlička
  • Ručník
  • Horká voda
  • Hadřík na čištění

Čisté boty jsou nutnosti

Aby se vrásky na botách eliminovaly, je třeba obuv nejprve skutečně důkladně vyčistit. Nesmí na nich být téměř ani jedno jediné smítko. Teprve potom se můžete pustit do samotného postupu spojeného s eliminací. Vyčistit boty není nic složitého. Postačí vám obyčejná navlhčený hadřík. Poté nechte své boty oschnout.

Jdeme na vrásky na botách

Nyní si připravte horkou vodu, do které namočíte jakýkoliv ručník. Pokud je nasáklý až příliš, tak ho doporučujeme mírně vyždímat, aby přebytečnou tekutinu postil. Ideální je optimální vlhkost. Daný ručník na boty, kde jsou nevzhledné ohyby položte a nechte ho takto pár minut působit. V tu chvíli je ideální doba na zapnutí žehličky, která se bude mezitím nahřívat.

Použijte žehličku

Nyní vezměte žehličku, zapněte páru a můžete se pustit do žehlení. A to ručníku na místě, kde je v kontaktu s vaší obuví. Buďte rychlí a opatrní. Nesmí dojít k tomu, že by se ručník nebo nota začaly pálit. Pokud máte novou obuv, postačí pár desítek vteřin a vrásky na botách budou minulostí. U opravdu starých bot bude třeba postup i několikrát za sebou opakovat.

Výsledek je dokonalý

Když máte hotovo, boty na závěr ještě jednou očistěte a pokud jsou kožené, použijte speciálních přípravků, jako jsou například různé vosky. Ty jim také dodají lesk. Nyní už si můžete svou obuv prohlédnout a můžete vidět, že je dokonalá. Souhlasíte?