Výběr stromku má svá pravidla. Jak vybrat ten nejvhodnější?

Také vás ještě čeká výběr stromku? Pokud ano, podívejte se na to, podle čeho vybírat a na co dát pozor. Když tyto rady dodržíte, konečně budete mít doma takový, který se bude líbit celé vaší rodině a který vám bude každý závidět.

Umělý stromek?

Řada lidí dnes sáhne po variantě umělého stromku. Zde jde hlavně o praktičnost a výhodou investici. Neopadává, koupíte ho jednou a slouží další roky a nemusíte se o něho nijak starat. Je tu však jedna velká nevýhoda. Ne vždy vypadá tak dokonale jako pravý živý stromek. Nehledě na to, že nemá ani svou typickou a příjemnou vůni, která navodí vánoční atmosféru.

Stojánek, nebo květináč?

I to je věc, nad kterou se zamyslet. Pokud zvolíte květináč, je možné stromek i po Vánocích dále využít. Třeba na své zahradě, nebo u svého domu. V případě klasického umístění do stojánku je třeba ho po svátcích vyhodit.

Smrk jako klasika

V našich končinách je velmi oblíbenou volbou smrk. Skvěle vypadá, dá se pořídit za dobrou cenu a výběr je spojený s řadou velikostí. I tady však můžete narazit na jeden problém. Smrk celkem výrazně opadává. To znamená nutnost úklidu, ale i to, že pár dní po Vánocích už nemusí vypadat tak dokonale, jak si přejete.

Borovice pro milovníky větších stromků

Kdo naopak hledá větší stromek, ten sáhne po borovici. Klidně i té dvoumetrové. Má výhodu v tom, že neopadává. Negativum je však spojeno s tím, že není až tak košatá a její vzhled není tak dokonalý, jako u smrčku. Řada lidí ji proto takzvaně sesadí. Vyříznou kus kmenu a ten opět napojí. Alternativou ke klasice se může stát stříbrná borovice, která vypadá o dost lépe než klasika.

Jedle se stává hitem

Poslední roky se zvyšuje zájem o jedle. Ty dokáží kombinovat to nejlepší ze smrčků a borovic. Skvěle vypadají a jsou jednoduché na údržbu, jelikož nijak zvlášť neopadávají. Kladem je i to, že se dají pořídit v celé řadě různých velikostí.