Vyčištění pánve je hračka, stačí mít jedlou sodu, ocet a bude vypadat jako nová

Máme pro Vás jednoduchý postup, jak zbavit svou oblíbenou pánev nečistot a připálenin. Vyčištění pánve nikdy nebylo jednodušší. Jde o báječný způsob, na který nebudete potřebovat žádné drahé chemické prostředky. Ušetříte tak spoustu peněz, a hlavně pomůžete svému zdraví. Kdo by taky chtěl jít ze špinavého nádobí že? Očistný proces zahrnuje 3 jednoduché kroky.

Problém s mastnotami

Jak všichni víme, tak pečící pánve mají tendenci rychle se znečistit. Jde o jedno z nejpoužívanějších nádobí po celém světě. Používá se především na smažení nejrůznějších potravin za použití oleje či jiných tuků. Všechny tyto věci postupně pánev znečišťují, takže po čase a pravidelném běžném umývání ztratí nová pánev čistotu a svěžest. Mastné usazeniny se pak stávají mnohem náročnější k odstranění, a pro naše tělo to také není zrovna vhodné.

Jako byste ji právě koupili

Po vizuální stránce taková znečištěná pánev rozhodně nevypadá dobře. Nám osobně to třeba až tolik vadit nemusí, protože si na to po čase zvykneme, ale co takoví hosté? Těm to vadit může a kvůli tomu Vás už třeba nikdy nenavštíví. Stojí tedy rozhodně za zvážení, důkladně pánev očistit. A právě nyní Vám přinášíme způsob, kterým toho rychle, jednoduše a elegantně docílíte. Pánev tak bude vypadat, jako byste ji právě přinesli z obchodu.

Příprava a aplikace

Nyní si ukážeme postup, kterým znečištěnou pánev vyčistíte.  K vyčištění pánve pomocí námi uvedené metody budete potřebovat věci, které jsou běžně k dostání a pravděpodobně je máte i nyní doma. Jedná se o:

  • jedlou sodu
  • 9 % ocet

V první řadě uchopte pánev a otočte ji obráceně. Povrch posypte jedlou sodou a otřete vlhkou hrubou kuchyňskou houbičkou. Následně na pánev nalijte trochu octa a počkejte až začne se sodou reagovat. Za několik minut to otřete houbičkou. Zjistíte, že nečistoty a mastné usazeniny se začínají uvolňovat. Celý proces můžete samozřejmě opakovat několikrát znovu, dokud nebudete úplně spokojeni. Ve finále umyjte pánev teplou vodou. Vidíte? Je to pohádkově snadné.