Vyplatí se pokládat dlažbu v obývacím pokoji?

Dlažba a obklady jsou stále jednou z nejoblíbenějších povrchových úprav používaných v soukromých domech a bytech. Keramické dlaždice mají krásné vzory a barvy, díky kterým lze snadno vytvořit originální aranžmá. Výhod obkladů a dlažeb je mnoho a díky svým vlastnostem, především odolností vůči vlhkosti a životnosti, se často používají jako povrchová úprava v kuchyni a koupelně. Poslouží však dlažba nebo obklady stejně dobře i v obývacím pokoji? Vyplatí se vsadit na tuto povrchovou úpravu do obývacího pokoje? V jakých případech to bude vhodná volba? Podívejte se!

Budou dlaždice fungovat v obývacím pokoji?

Dlažba v obývacím pokoji již není vzácným jevem. Tato povrchová úprava je pro své vlastnosti stále častěji volena do obývacího pokoje. V některých případech se ukazuje jako dokonalé řešení, že konkuruje povrchové úpravě v podobě podlahových panelů nebo kobercových krytin.

Uspořádání dlažby v obývacím pokoji již nepřekvapuje. Stejně jako podlahy z přírodního kamene nebo dřevěné parkety můžete v obývacím pokoji často vidět keramickou dlažbu. Skvěle se hodí do obývacího pokoje a je zajímavou alternativou k jiným povrchovým úpravám.

Proč se vyplatí vybrat dlažbu do obývacího pokoje?

Dlažba a obklady jsou pro zařizování obývacích pokojů stále oblíbenější. Hlavní výhodou je jejich pevnost a velká odolnost. Tato povrchová úprava je odolná vůči mechanickému poškození a poškrábání, takže i po mnoha letech bude dlažba vypadat atraktivně.

Povrch dlaždic je obvykle natolik hladký, že se extrémně snadno čistí. Snadné čištění bude proto obrovskou výhodou, když hledáte hygienické řešení. Dlaždice jsou perfektní volbou, pokud jsou v domě psi a kočky nebo máte malé děti, které si rády hrají na podlaze, a chcete pro ně zajistit hygenické podmínky.

Díky výjimečné funkčnosti a komfortu používání je tato povrchová úprava v mnoha případech lepším řešením než podlaha z přírodního dřeva nebo koberec.

Někdy může být nevýhodou dlažby pro používání její studený povrch. Dlaždice jsou chladné, takže chůze naboso po takovém povrchu může být nepohodlná. Řešením bude jistě podlahové vytápění a položení měkkých koberců, například u pohovky, kde často sedíte a nohy držíte na podlaze.

Bude dlažba výhodou při podlahovém vytápění?

Mnoho bytů a domů využívá systém podlahového vytápění. Obývacím pokojům s podlahovým vytápěním velmi prospěje, když se na podlahu položí dlažba. Pomocí dlažby vytvoříte nejen atraktivní podlahu v místnostech, ale také zajistíte vysokou účinnost podlahového vytápění. Dlažba dobře vede teplo, díky čemu podlahové vytápění bude efektivnější.

Jaká dlažba bude nejlepší?

Na trhu jsou různé typy obkladů a dlažeb, které lze pokládat do prostoru obývacího pokoje. Oblíbené jsou především velkoformátové dlažby, tedy velké dlaždice do obývacího pokoje. Velkoformátové dlaždice se skvěle hodí do moderních interiérů. Při nákupu se určitě podívejte na dlaždice XXL BauMax. Mezi dlaždicemi dostupnými v nabídce obchodu snadno najdete ty, které se budou perfektně hodit do vašeho obývacího pokoje.

Kromě velkoformátových keramických dlaždic se na podlahu používá i gres, obklady a terakota. Dlažba imitace dřeva je mimořádně oblíbená, zvláště když je obývací pokoj zařízen v klasickém stylu a barva a vzor přírodního dřeva dokonale ladí k celkovému aranžmá. Moderní dlažby imitace dřeva do obývacího jsou na rozdíl od zdaní tak realistické, že je často obtížné je rozeznat od přírodního dřeva.

Vyplatí se pokládat obklady na stěnu v obývacím pokoji?

Dlaždice se v obývacím pokoji nejčastěji objevují v podobě dlažby na podlahu, ale obložení stěn obklady i v této místnosti nic nebrání. Stěny obložené dlaždicemi získávají úžasný lesk a velmi snadno se udržují v čistotě, proto se pro takové řešení odhodlává stále více lidí. Obvykle se obklady nekladou na stěny v celém interiéru, v obývacím pokoji se obklady používají většinou na jedné stěně nebo na její části. Obklady je vhodné položit na stěnu za sedací soupravou nebo vedle stolu, aby ochránit tyto povrchy před nečistotami.

Barevně atraktivní keramické obklady dokážou svými vzory a barvami imitovat různé materiály. Díky tomu mohou dlaždice použité v prostoru obývacího pokoje imitovat dekorativní cihly, přírodní kámen, mramor, travertin nebo dřevěná prkna.

V jakých aranžmá budou dlaždice fungovat nejlépe?

Dlaždicemi lze obložit stěny a podlahy obývacího pokoje prakticky v jakémkoliv stylu aranžmá. Klasická uspořádání však budou vypadat lépe, když obkladů na stěně (tedy na každé stěně) nebude příliš mnoho a budou mít přírodní vzory a barvy – v této věci bude vévodit samozřejmě dřevo. Obývací pokoj si tak můžete zařídit v retro, vintage nebo rustikálním stylu.

Skandinávský, provensálský nebo japandí styl jsou také vhodné pro použití dlaždic v obývacím pokoji. Podlahové panely můžete nahradit dlažbou, podlaha si pak pořád zachová svůj jedinečný charakter.