Výrobky z punčoch jsou hitem. Stačí staré punčocháče a trocha trpělivosti

Každá žena má doma staré punčocháče, které obvykle končí v koši. Ne vždy tomu tak musí být. Podívejte se na unikátní výrobky z punčoch. Málokdo tuší, že se stará punčocha dá využít opravdu tak prakticky, jak uvidíte na níže přiložených fotografiích. Mnoho žen své punčochy hned vyhodí, což je velká škoda. Dají se ještě použít na mnoho zajímavých věcí. My vám ukážeme konkrétní příklady.

Jedinečné postavičky z punčoch

Začneme tím nejzajímavějším, co se dá zhotovit. Jsou to postavičky z punčoch, které vypadají opravdu úchvatně. Je sice pravdou, že se neobejdete bez pořádné dávky inspirace a umu. Když obojí máte, co si vytvořit třeba povedenou babičku, roztomilou myš, nebo krásné panenky? U všech je stará punčocha základ.

Výrobky z punčoch ve tvaru květin

Ano, již nenošené dámské punčocháče se dají využít i ke zhotovení krásných květinových dekorací. Ideální jsou samozřejmě ty bílé, které barvu květů napodobí nejvíce. Pokud chcete mít výrobky z punčoch opravdu originální, zkuste vytvořené květy doplnit také světýlky.

Rohožka nebo kobereček

Tady jsou potřeba dvě věci. Tou první je rozhodně dostatek času a tou druhou je dostatek punčoch. Pokud obojí máte, můžete se pustit do práce. Ze starých punčoch mohou vzniknout i unikáty v podobě koberečku, nebo třeba v podobě rohožky. Je to až k neuvěření.

Náhrada hmoždinek

Chcete něco umístit do zdi, ale nemáte po ruce hmoždinky? To vůbec nevadí, jelikož je nahradí obyčejná punčocha. Nejprve klasicky vyvrtejte díru. Potom do ní nacpěte kousek punčochy, aby daný otvor vyplnila. Vezměte šroub, nahřejte ho a poté ho šroubujte do otvoru. Uvidíte, že bude držet ještě lépe, než při použití klasických hmoždinek.

Filtr na objektiv

Chcete mít naprosto dokonalé fotografie, které budou vyvolávat umělecký dojem? Není nutné je upravovat v grafických programech. Pomohou vám výrobky z punčoch. V tomto případě si z ní vyrobíte filtr na objektiv. A to velmi snadno – stačí ji přes něho jenom přetáhnout.

Pomocník na čištění oken a nábytku

Stále se vám nedaří mít dokonale čistá okna bez jakýchkoliv šmouh? Možné je to tím, že používáte špatný hadřík. Zkuste punčochu. Je lehce abrazivní, což pomůže k lepšímu odstranění všechny nečistot, které mohou na oknech být. A ti vše bez obav z toho, že zde zůstanou šmouhy.

Stejně tak se dá punčocha využít i na čistění dřevěného nábytku. I tady přijde primárně vhod její materiál, který dokáže dobře odstranit i starší nečistoty a hlavně nedojde k tomu, že byste snad svůj nábytek poškodili.

Prášek na praní

Potřebujete nutně prát, ale nemáte prášek na praní? Není důvod zoufat, jelikož se bez něj můžete i celkem snadno obejít. I tady vám poslouží obyčejná punčocha. Několik jich vezměte, zamotejte je tak, aby měly tvar balonku. Několik jich přidejte k praní a vaše prádlo bude čisté.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]