Dívka se na jevišti málem rozplakala ze stresu. Pak se uklidnila a předvedla show neuvěřitelného rozměru. Tleskal celý sál

žena na jevišti

Spousta lidí zvládá stresové situace špatně. Ve stresové situaci se ocitla i dívka jménem Emma, která se rozhodla vystoupit v talentové soutěži.

Talentové soutěže patří mezi jedny z nejsledovanějších soutěží po celém světě. Tuto soutěž pořádá hned několik národů a jejím účelem je odhalit nejvíce talentované lidi, kteří se přihlásí. Každý soutěžící předvádí zkrátka to, co mu jde nejlépe. Někdy ovšem na soutěžící působí stres a nervozita z vystoupení. Podobně na tom byla i Emma, která vystoupila v britské verzi této soutěže.

Dívka vystupovala poprvé

Mladá dívka jménem Emma Jones se rozhodla přihlásit do talentové soutěže, ve které chtěla předvést svůj zpěv. Zpívání ji vždy bavilo a svým způsobem naplňovalo. Vždycky však zpívala v soukromí a nikdy nezkoušela zpívat na veřejnosti. To se vystoupením v soutěži mělo změnit a Emma se rozhodla nacvičit velice známou operní píseň.

Emma byla ve stresu

Na své vystoupení čekala v osudný den velmi dlouho. V jednu chvíli za ní však přišla jedna z pořadatelek, která jí oznámila, že je čas na její vystoupení. Emmu v tu chvíli přepadla obrovská nervozita, ale vydala se za ženou, jenž ji přivedla prakticky až k pódiu. Dále musela Emma již pokračovat sama a čekalo jí předstoupení před čtyři porotce včetně světoznámého Simona Cowella.

porotce Simon Cowell

Dívka měla strach

I přes veškerý stres se Emma dostavila před porotce a dotazovat se jí začal zrovna Simon. Nejprve začal s otázkami, odkud Emma je a jaký talent jim přichází ukázat. Na tyto dotazy mu Emma odpověděla, ale bylo slyšet, jak se jí třese hlas. Porotce se jí ještě zeptal, proč se rozhodla se svým zpěvem vystoupit, na což mu dívka oznámila, že je zvědavá, jak bude reagovat veřejnost, až si ji poslechne. Následoval Simonův dotaz, zda je Emma nervózní a v tu chvíli mu již ani nedokázala odpovědět slovy.

Dívka začala zpívat

Když porotce viděl, v jakém stresu Emma je a že má skoro slzy v očích, přestal již se svými dotazy. Následně již nechal dívku, aby začala se svým vystoupením. Emma tedy začala zpívat operní píseň Ava Maria. Jakmile publikum zaslechlo její hlas, začalo hlasitě aplaudovat. Všichni přítomní byli naprosto unešení z Emmina zpěvu. Dívka byla však i při svém vystoupení silně nervózní, což bylo vidět na tom, jak se jí třásly ruce s mikrofonem.

žena jménem Emma

Emma byla nadšená

Při závěru jejího vystoupení celý sál povstal a rozhodl se zpěvačce aplaudovat ve stoje. V tu chvíli bylo na Emmě vidět, že z ní nervozita opadla a naplno si užívala své zasloužené popularity. Nejspíše vůbec nečekala, že její nádherný hlas může v lidech vzbudit takové emoce, že ji za to odmění aplausem ve stoje, což je pro účinkující vždy největší poctou. Nyní už tedy Emma ví, že její zpěv veřejnost přijme naprosto bez kritiky, jelikož je její hlas výjimečný.