Vytvořte si z oblázků koberec, zvládnete to hravě a výsledek Vám bude každý závidět

Nasbírali jste na pláži či u řeky mnoho oblázků a teď nevíte co s nimi? Nevyhazujte je! Jako dítě, to byl jeden z oblíbených zábavy – najít nejkrásnější, ošetřit, vzít domů a trávit hodiny stavěním různých vzorů mušlí a kamenů na podlaze.

Koberec z kamenů vyrobený vlastními rukama je jednoduchá, ale originální věc, kterou může vytvořit každý. Vypadá to tak úžasně, že z něj vaše návštěvy nespustí oči. Udělejte si koberec na chodbu, který poslouží zejména na boty zalité v dešti.

Co vše lze vytvořit z kamínků

Pro vytvoření koberce potřebujete pouze gumovou podložku, kameny a lepidlo. Dalším skvělým nápadem je vyrobit takové nádherné tácky na nádobí z oblázků. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte si nádherný a originální květináč nebo třeba krabičku na vzpomínky.

Koberec ve tvaru půlkruhu je ideální pro chodbu, kde bude působit elegantním dojmem. Zajímavým tipem je masážní rohožka pro děti. Jen málokdo si ortopedickou masáž vyrobí vlastníma rukama.

Z kamínků můžete vytvořit například podložku pod čajovou konvici nebo rohožku:

Vystřihněte si filc, obyčejnou rohož či jinou látku vhodné velikosti můžete vytvarovat do půlkruhu, čtverce či obdélníku. Tavnou pistolí na ni pokládejte kamínky, které srovnáte do hezkého vzorce. Tak, aby byly položeny co největší plochou a z látky nevyčnívaly Podložka zajistí, že budou kamínky stále držet pohromadě. Kamínky navíc skvěle absorbují teplo. Nejlepší jsou placaté kamínky, které se dobře skládají.

Tvary a barvy kamínků jsou velmi fascinující a jako dekorace se hodí do každého interiéru. Vytvořit si koberec či podložku z kamínků není nic složitého. Stačí se spoléhat na svůj vkus.