Vyzkoušejte netradiční nakládané okurky. S česnekem a také s kmínem

Máte rádi nakládané okurky? Co zkusit jiný recept, než je známá klasika? Tento zaujme především skladbou ingrediencí, které do sklenic patří. I když mohou někomu přijít poměrně zvláštní, realita je taková, že kdo tuto možnost vyzkoušel, ten si tyto nakládané okurky velmi pochvaluje. Výsledná chuť je opravdu zajímavá. Pokud chcete tento recept také znát, podívejme se na něj. I když je zde ingrediencí více než u klasiky, složitosti rozhodně nečekejte.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Začínáme souhrnem ingrediencí, které na tyto nakládané okurky budete potřebovat. Zde se dozvíte právě ty suroviny, které označujeme jako lehce netradiční. Určitě je vhodné dát jim šanci, což si potvrdíte ve chvíli, kdy chuť daných okurek vyzkoušíte. Kromě nakládaných okurek v požadované velikosti si na jednu větší sklenici nachystejte toto:

  • 1 lžičku kmínu
  • 1 svazek kopru
  • 10 kuliček černého pepře
  • 3 bobkové listy
  • 4 kuličky nového koření
  • 4 stroužky česneku
  • 1 lžíci hořčičných semínek
  • 3 lžíce soli
  • 13 dkg cukru

Začíná se klasickým postupem

Jak jsme zmínili výše, dané ingredience jsou určené na jednu klasickou sklenici. Nejprve vezmete okurky nakládačky, které je třeba důkladně omýt. Nebojte se použít i kartáč, jelikož cílem je odstranit všechnu hlínu i další nečistoty. Na dno sklenice postupně dejte všechny ingredience, kterou jsme uvedli. I když se některé poměry mohou zdát vyšší, nechte je tak a při ochutnávání si potvrdíte, že to byla správná volba.

Následně okurky natlačte do sklenice, aby se jich vešlo co nejvíce. Potom už stačí jenom zalít teplou vodou. Unikátem daného receptu je to, že se lák nemusí chystat zvlášť. Necháte všechny ingredience, aby se propojily až ve sklenici.

Zajímavý způsob kvašení

Jakmile je voda ve sklenicích, vezmete si kousek chleba, který zabalíte do gázy. Ten následně vhodíte do horní části sklenice a tu pevně zavíčkujete. Takto necháte sklenici na temném místě zhruba 3 – 5 dní. Díky tomu začnou okurky správně kvasit. Potom sklenice vyndáte, otevřete véčko a vyjmete chléb, který dané kvašení urychlil. Následně přidáte ještě poslední surovinu, a to lžičku konzervačního prostředku. Poté sklenice uzavřete, protřepete a své nakládané okurky máte hotovy. Takto je uložte na tmavé a chladné místo. Lehce zakalené tekutiny se nebojte. Ukazuje na to, že kvašení proběhlo jak mělo. Až je ochutnáte, zjistíte, že lepšího receptu na nakládané okurky skutečně není.