Z obyčejného sprchového závěsu lze vytvořit i nádherný obraz

Máme pro Vás báječný nápad, díky kterému rozzáříte Váš domov, aniž byste museli obraz na stěnu kupovat za drahé peníze. Jde o praktický nápad, který Vás svou jednoduchostí naprosto překvapí, a budete si ho chtít ihned vyzkoušet. Stačí použít jen závěs ze sprchové koutu, trochu dřeva, a originální výzdoba domova je hotová. Pojďme se na to podívat.

Závěs, který dokáže divy

Možná byste ani nevěřili, co všechno dokáže obyčejný sprchový závěs. Někteří ho už doma ani nemají, neboť využívají sprchové kouty s posuvnými nebo zalamovacími dveřmi, nebo vanu. Jsou ale stále takoví lidé, kteří sprchový závěs ve své sprše mají. Jde o obyčejnou plastovou plachtovinu, která je odolná proti vodě, a proto je do sprchy vhodná.

Závěs jako obraz na stěně

Mnoho ze sprchových závěsů jsou vyrobeny ve velmi krásných stylech, které rozhodně zaujmou. A právě to je ono. Zkuste si rozložit Váš oblíbený sprchový závěs na podlahu a podívejte se, co všechno ukrývá. V mnohých případech se jedná o krásné obrazce, které by bylo fajn mít i vystavené.

To není vůbec žádný problém. Stačí k tomu jen pár dřevěných latí, šikovné ruce a trocha času. Potom samozřejmě i prostor na stěně, na kterou byste rádi obraz pověsili. Vzhledem k tomu, že sprchové závěsy jsou větších rozměrů, doporučujeme vybrat větší prostor na zavěšení.

Postup nemůže být snadnější

Postup je naprosto jednoduchý a zvládne ho opravdu každý. Ideálně se provádí ve dvojici, ale pokud nemáte k ruce partnera, nic se neděje, sami to zvládnete také.

V první řadě si rozložte závěs na podlahu a zjistěte si jeho rozměry. Poté ho dejte bokem a na podlaze připravte konstrukci z dřevěných latí v požadovaných rozměrech závěsu. Všechny spoje důkladně připevněte, aby konstrukce pevně držela. Opět ji dejte bokem a na podlahu znovu položte závěs, tentokrát obrazcem na zem. Na závěs položte konstrukci a postupně po krajích k ní začněte upevňovat závěs (třeba špendlíky, rýsováčky atd.). Dbejte na to, aby byl závěs opravdu napnutý. Pak už stačí jen nový obraz pověsit na stěnu a radovat se z jeho krásy. Jednoduché že?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]