Muž zpozoroval v hromadě odpadků něco neobvyklého. Po bližším průzkumu se mu zatajil dech

Fotografie: ŠJů (cs:ŠJů) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ochránci zvířat si připsali na konto dalšího zachráněného psa. Žil sám v odpadcích pod mostem. Vnímavý projíždějící na něj naštěstí upozornil.

Podívejte se, jak celou záchrannou akci natočila kamera. Roztomilý pes přežíval sám v hromadě harampádí pod dálničním mostem. Ochráncům zvířat ze záchranné stanice v americkém St. Louise se ho nakonec podařilo nalákat do auta. Dnes už jen čeká, až si jej adoptuje nová rodina a on si konečně bude moct užít klid a bezpečí, které si zaslouží, informoval web TheDodo.

Nejprve v hromadě neviděli nic živého

Na SvětěKreativity jsem nedávno psali o záchraně vyčerpaného psa, který uvízl v řece. Tentokrát mají ochránci zvířat ze stanice Stray Rescue of St. Louis na kontě záchranu dalšího opuštěného pejska. Dostali oznámení o psu, který přežívá v hromadě odpadků pod dálničním mostem. Muž, jenž tam denně se svým autem projíždí, jej tam zaznamenal již několikátý den po sobě. Naštěstí neváhal a rozhodl se mu přivolat pomoc. Pracovníci záchranné stanice se tedy vrhli do akce.

Jak uvedli ve svém příspěvku na Facebooku, když přijeli pod udávaný most, nejdříve v hromadě harampádí nic neviděli. Pak si všimli, že se opravdu v odpadcích hýbe černobílá hlava. Paní Lochmannová se tak pustila blíže a zjistila, že se tu schovává roztomilý černobílý pitbull. Začala na něho konejšivě mluvit a připravila si vodítko. Na pejskovi je vidět, že je trochu zmatený a energicky vrtí ocasem v očekávání toho, co se bude dít.

Ze 2 dívek se staly skutečné superhrdinky. Po zaslechnutí podivných zvuků zareagovaly geniálně

Teď je na čas u náhradní rodiny

Záchranářka mu nabídne pamlsky a podaří se jí mu nasadit vodítko. Za stálého konejšení a mazlení se psa snaží přimět, aby ji následoval. I když je evidentně nedůvěřivý, nakonec ji pomalými a opatrnými kroky následuje. Když je bezpečně v kufru auta, všichni si oddechnou. Pejsek dostal později jméno Gibson a už v autě na něm bylo vidět, že z něj prvotní nedůvěra rychle opadla.

První cesta směřovala na veterinární stanici, kde bylo zjištěno, že Gibson je v pořádku. Pár dní strávil v rukou ochránců zvířat. Pak se přihlásila rodina Scheftnerových, která si Gibsona vzala do péče, než se mu podaří najít novou stálou rodinu. „Gibson si vede úžasně! Je to prostě ten nejmilejší kluk! Hraje si krásně s mými dětmi a dává spoustu polibků. Jsme rádi, že ho máme,“ řekla paní Schiftnerová pro TheDodo.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*