Zahradní altán svépomocí: Stačí několik trámů a trocha zručnosti

Když se jeden muž na zahradě pokusil vykopat v zemi díru, aby postavil zahradní altán, netušil, jaké pozdvižení to způsobí. Ve chvíli, kdy jeho sousedi uviděli, co dělá, byli v šoku. Nikdo totiž nechtěl věřit tomu, co to muž na zahradě vytváří. Nakonec z toho vzniklo něco, co se jen tak u rodinného domu nevidí. Sousedé pak pukli závistí.

Touha být s rodinou ho dovedla k nápadu

Jednoho dne se jeden dobrý muž rozhodl, že svou zahradu obohatí o něco speciálního. Důvodem bylo to, že děti už měl velké, nudil se, a tak se potřeboval něčím zabavit. Dalším důvodem byla také touha přimět svou velkou rodinu trávit společně více času venku. Velmi dlouho přemýšlel o různých možnostech, jak efektivně využít prostor na své zahradě. Po dlouhém přemýšlení přišel na skvělý plán, který následně všechny ohromil.

Prodal staré houpačky

Na zahradě mu už léta stály staré houpačky, které nikdo nevyužíval. Děti už byly velké, a než se narodí vnoučata a budou se na nich moci houpat, uplyne ještě mnoho času. Z toho důvodu se je rozhodl prodat, aby na jejich místě z peněz, které za ně utržil, mohl realizovat svůj geniální projekt. Tím projektem byl naprosto báječný dřevěný altán s kamenným ohništěm uprostřed.

Dřevo, šrouby, kamení

Nejprve si připravil malé kusy dřevěných latí, ze kterých vytvořil hexagonální obrazec. Tento obrazec určoval velikost a obvod altánu. Začíná to vypadat dobře už na začátku že? Následně vykopal do země pomocí speciální vrtáku 6 hlubokých děr. V prostoru se tak najednou objevilo 6 velkých hromádek hlíny. A právě tyto díry vyděsily sousedy.

Díry měly sloužit k upevnění celé konstrukce, a omezení výkyvů povětrnostních podmínek. Do děr zasadil 6 dřevěných latí, které tvořily další část konstrukce. Aby všechny latě výškově vyrovnal, hexagon, který nakonec upevnil nahoru na latě. Vznikla tak hexagonální dřevěná konstrukce. Následně vše upevnil, a do každé díry nasypal štěrk, aby se vyhnul problémům s odtokem vody.

Poté přidal na vrchol hexagonu další latě, které upevnily stabilitu celého altánu. Celou konstrukci obrousil, vymaloval a všude pořádně uklidil. Uprostřed altánu postavil kamenné ohniště. Nakonec pověsil mezi jednotlivé latě houpačky. Altán se tak nakonec stal místem každodenních setkání rodiny a přátel. Mezi sousedy ovšem vzbuzuje velkou žárlivost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]