Zahradní nábytek: Jaké jsou aktuální trendy?

Zdroj fotografie: inHaus

Pro trávení volného času na pozemku u vašeho domu je dobré myslet na pořízení vhodného zahradního nábytku. V tomto směru dnes obchody a eshopy nabízejí bohatou škálu produktů. Jaké jsou aktuálně oblíbené modely?

Posezení

Chcete-li na zahradě vybudovat příjemný prostor pro posezení za každého počasí, je dobré mít k dispozici terásku, případně altánek či pergolu. Do těchto staveb pak lze natrvalo umístit zahradní nábytek.

Aktuální trendy ukazují, že prim hrají přírodní materiály, zejména tedy dřevo. Dřevěnému zahradnímu nábytku, pakliže má dobře ošetřený povrch, nevadí ani zvýšená vlhkost a dešťové kapky. Ideální je kupříkladu ratanový nábytek. Křesla a stolky z něj vám na zahradě bez problémů vydrží od jara do podzimu, aniž byste je museli neustále schovávat vždy, když se venku zhorší počasí. Ratan je měkký, přitom však vysoce odolný, takže zahradní nábytek z něj vydrží minimálně několik sezon bez viditelnějšího opotřebení. Kromě toho je lehký, tudíž se s ním dá snadno manipulovat.

Odpočinek na lehátku

Velmi módní záležitostí jsou zahradní lehátka. Hodí se k bazénu, ale i jen tak do volného prostranství zahrady. Na lehátku si můžete číst, chytat bronz od slunečních paprsků, případně si příjemně zdřímnout na čerstvém vzduchu. Opět dominují dřevěné modely, a to ideálně s možností sklápění tak, abyste jejich tvar mohli vždy uzpůsobit vašim potřebám.

Zahradní sedací soupravy

Zvláštní kategorií jsou zahradní sedací soupravy. Od těch klasických, jež používáte v obývacím pokoji, se liší odolnějšími materiály. Převažují spíše umělé prvky, které dobře snášejí zvýšenou vlhkost. Zahradní sedací soupravy jsou výhodné především tehdy, počítáte-li s pravidelnou účastí většího množství osob. Rozměrné sedačky nabídnou pohodlný prostor až deseti lidem naráz, tudíž nemusíte kupovat tak velké množství sedaček a židlí, aby se skutečně všichni mohli usadit.

Výběr zahradního nábytku v moderním stylu vám nyní usnadní web inhaus.cz. Funguje jako porovnávač a vyhledávač nábytku z mnoha tuzemských eshopů. Nemusíte tak zdlouhavě procházet weby jednotlivých prodejců, vše máte na jednom místě.