Zajistěte si letos bohatou úrodu paprik, kterou vám budou sousedi závidět. Stačí se držet jednoduché postupu

Fotografie: Depositphotos

Papriky jsou oblíbenou zeleninou, kterou můžeme pěstovat v několika barevných, ale i chuťových odrůdách. Jak si zajistit, že naše úroda bude opravdu bohatá a nebudeme na konci léta zklamání? Postačí nám pár obyčejných ingrediencí.

Paprika patří mezi náročnější zeleniny, které si můžeme vybrat pro pěstování na našem záhonu. Vhodné je si je před zasazením do venkovního záhonu předpěstovat a to na dostatečně slunném místě. Paprika je náročná na péči, nevyhnete se ani pravidelnému zalévání ani pravidelnému hnojení. A právě na hnojení se podíváme do detailu. Máme pro Vás recept na směs, která Vašim paprikám prospěje a zaručí Vám velmi bohatou úrodu.

Fotografie: Unsplash

Pěstování paprik je náročné, ale vyplatí se

Papriky mají velmi dlouhou vegetační dobu a je vhodné s jejich výsevech začít velmi časně z jara. Papriky potřebují dostatek tepla a hlavně světla. Chybu tedy neuděláte, pokud sazeničky umístíte na okenní parapet. Semena před zasazením do země namočíme, urychlíme tak jejich klíčení. Jakmile se objeví lístky, rostlinky přemístíme do samostatných květináčů a pro podporu růstu si připravíme vhodné hnojivo.

Fotografie: Freepik

Vyrobit si domácí účinné hnojivo je jednodušší než si myslíte. Ušetříte tak nějaké peníze a budete mít jistotu, že na Vaši úrodu nepoužíváte žádné chemikálie, které by se mohly negativně podepsat na chuti pěstované zeleniny. Na domácí hnojivo budete potřebovat ptačí trus, vodu a sklenici nastrouhané křídy. I když se Vám může zdát použití trusu nehygienické, nebojte se, jedna se o běžně používanou surovinu, která Vaším rostlinám prospěje a dodá potřebnou sílu.

Jak na výrobu domácího hnojiva

Ptačí trus si dáme do nádoby spolu s vodou a to v poměru 1:10. Takto připravenou směs důkladně promícháme a necháme na odlehlé místě po dobu 12 hodin. Doporučujeme neskladovat přímo v obytných prostorech, protože vzhledem k tomu, že se jedná o trus zvířat, může nám směs nepříjemně zapáchat.

Tento postup platí pro práci trus, který je čerstvý. Pokud máte ptačí trus sušený, bude potřeba jej nechat ve vodě pracovat delší dobu a to až 14 dní. Nezapomínejte směs průběžně promíchávat.

Fotografie: Freepik

Jakmile máme směs odleželou, smícháme ji znovu s vodou a to opět v poměru 1:10. Do nové směsi přidáme sklenici nastrouhané křídy a promícháme. Kombinace ptačího trusu, vody a křídy je ideální pro stimulací růstu rostliny a zároveň deoxiduje půdu, ve které se květina nachází.

Pro každou květinu použijeme 1 litr hnojiva a naléváme jej přímo na kořeny. Pokud máme půdu, která je extrémně kyselá, postup opakujeme každých 7 dní. Budeme překvapeni jak extrémně velké úrody se při dodržení tohoto postupu dočkáme.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]