Zákazník si všiml podivného toaletního papíru. O chvíli později se objevila policie

Fotografie: Babu / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Německá policie řešila neobvyklý problém. Zákazník byl pohoršen toaletním papírem s obrázkem Vladimira Putina, a tak zavolal příslušné orgány.

Válka rozděluje lidi nejen v místech, kde se odehrává. Přesvědčili se o tom policisté v německém Weilheimu, když byli přivoláni k incidentu s toaletním papírem. V menším obchodě s potravinami měli majitelé i koutek se zbožím na podporu Ukrajiny. Zde se nacházel i zmíněný papír. Mladík s ruským přízvukem takovou potupu nesnesl a chtěl, aby policie zasáhla.

Teenageři se dohadovali u rolí s toaletním papírem

Felix Schimke-Klubuka a jeho manželka Myroslawa, jež pochází z Ukrajiny, vlastní malý obchod. Jedná se o samoobslužnou prodejnu, která je otevřena nonstop a funguje bez obsluhy. Myroslawa je dětská lékařka, jež s manžele podporuje Ukrajinu. Každý týden tam posílají dary, které se jim podaří vybrat.

Zákazníci tak mají možnost zakoupit si zboží v sekci pro Ukrajinu, a podpořit tak lidi trpící válkou. Toaletní papír s Putinem zde prodávají už dlouho, nyní se však museli zpovídat policii. Na kamerovém záznamu z obchodu je vidět skupina teenageerů, kteří diskutují u rolí s toaletním papírem. Mladík s ruským přízvukem se v jednu chvíli rozčílí a dojde mezi nimi k lehké potyčce.

Žádný přestupek podle paragrafů nespáchali

Nakonec byl mladý muž tak pohoršen, že je jeho oblíbený prezident prodáván na roli toaletního papíru, že chtěl, aby se k tomu vyjádřila policie. Ta na místě mladíka vyslechla a přivolali i vlastníky obchodu. Ti vysvětlili, že se jedná o uměleckou kampaň a výtěžek z prodeje putuje na pomoc Ukrajině. Policisté celou záležitost konzultovali s několika odbornými útvary a shledali, že neexistuje žádný paragraf, který by něco takového zakazoval.

Fotografie: Freepik

Manželé spolupracují s několika organizacemi, které jejich snahy podporují. Na Ukrajinu už se jim podařilo dostat vybavení za 1 milion eur (cca 24,5 milionu korun). Pomáhají tak především nemocnicím a lékařům. Myroslawa má v Kyjevě mnoho kolegů, již často pracují ve velmi těžkých podmínkách. Jedna z dětských lékařek dokonce zahynula při cestě do práce, když se stala obětí výbuchu.

Manželům se zdá skoro směšné, že v Bavorsku přispěchá policie kvůli roli toaletního papíru, zatímco na Ukrajině umírají nevinní. Felix byl také dotázán, zda by chtěl mluvit s chlapcem, který zavolal policii. Nezná ho, ale pokud se s ním někdy uvidí, prý mu ukáže fotky masových hrobů, jež jsou na Ukrajině kvůli jeho prezidentovi. Felix také zdůrazňuje, že přestože se jedná o úsměvný incident, situace na Ukrajině je smrtelně vážná a oni se budou i nadále snažit dostat pomoc k lidem, kteří ji potřebují.

Zdroj: Newsrnd