Zákusek z listového těsta s pudinkem a meruňkami

Pokud máte rádi listové těsto v kombinaci s lehkým krémem a ovocem, tento dezert je pro vás jednoznačně ten pravý. Vyzkoušejte ho také a překvapte jím ještě dnes vaši rodinu. Uvidíte sami, jakou radost jim uděláte!

Potřebné suroviny

Pro přípravu tohoto lehkého dezertu budete potřebovat tyto suroviny:

  • listové těsto – 0,5 kg nebo dva hotové pláty
  • pudink s vanilkovou příchutí – 2 balíčky
  • meruňkový kompot – 2 láhve
  • plnotučné mléko – 1 l
  • sušenky – 250 g
  • moučkový cukr – 7 polévkových lžic + na posypání dezertu
  • máslo – na vymazání plechu.

Postup přípravy

Pokud jste koupili klasické mražené listové těsto, nechejte je nejprve rozmrazit. Dnes je již běžně k dostání listové těsto také ve formě hotových plátů, které můžete samozřejmě využít také při přípravě dezertu podle tohoto receptu.

Těsto rozdělte na poloviny a polovinu rozválejte. Poté vezměte plech na pečení, vymažte jej máslem a rozložte na něj plát těsta, vyválený nebo již hotový. Na těsto poklaďte sušenky a poté je pokapejte šťávou z meruňkového kompotu.

Další vrstvu budou tvořit kompotované meruňky, které jste předtím nakrájeli na menší kousky.

Ve 100 ml plnotučného mléka rozmíchejte oba sáčky s pudinkový práškem. 900 ml mléka spolu s moučkovým cukrem přiveďte k varu, do směsi přidejte mléko s pudinkem a vařte na mírném plameni do zhoustnutí za stálého míchání. Pudink stáhněte, nechejte částečně vychladnout a poté jej navrstvěte na meruňky. Krém překryjte druhou polovinou těsta nebo dalším již hotovým plátem.

Troubu předehřejte na 170 °C, vložte do ní plech a v závislosti na typu a výkonu trouby pečte dezert přibližně po dobu 35 minut.

Upečený dezert nechte vychladnout a před podáváním jej posypejte prosátým moučkovým cukrem. Pomocí ostrého nože nebo rádýlka jej nakrájejte na jednotlivé porce.

Výhodou tohoto receptu je nejen jeho jednoduchost a rychlost přípravy, ale také variabilita, protože stačí zaměnit meruňky za jiný druh ovoce a máte vždy nový zákusek. Přejeme vám dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]