Zateplený dům jako bojovník proti štiplavé zimě

Podzim je již v plném proudu. Letní šatník jsme vyměnili za zimní, začali jsme si zvykat na chladná rána a nebude to tak dlouho trvat a přijde nejchladnější roční období zima. Se zimou začne i topná sezona, která mnohé z vás stojí nekřesťanské peníze.

Možná se i vy už předem děsíte částek, které přijdou na konci sezony a o kterých víte, že rozhodně nebudou patřit k nejnižším. Pokud již nechcete „topit pánubohu do oken“, měli byste zvážit, zda pro vás nebude nejvýhodnější zateplování domu. Nejenže tím ušetříte penízea vaše peněženka vám bude vděčná – ale také se doma budete cítit lépe. Již nebudete muset řešit nepříjemný problém, kdy vám je v létě horko a v zimě chladno.

Teplo uniká stropem

Teplo se chová podle fyzikálních zákonů. Pokud si vzpomínáte na hodiny fyziky, jistě moc dobře víte, že ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. V takovém případě můžete topit jak chcete a teplo vám stejně uteče. Pokud řešíte stejný problém, kdy zatopíte, ale ohřátý vzduch si stejně najde skulinku ve stropě a je fuč, měli byste popřemýšlet o zateplování stropu. Tohle řešení je nedílnou součástí opatření proti zbytečnému úniku tepla, což stojí nejen vaše peníze, ale především i vaše nervy. Zateplování stropu se provádí položením vhodné tepelné izolace. Můžete zvolit i variantu vnitřního zateplení, kdy se izolace umístí do podhledu pod stropem.

Investice, která se vám vrátí

Zateplování je proces, který se musí pečlivě naplánovat, promyslet a do kterého je také nutné investovat nějaké peníze. Topení je každým rokem dražší a dražší, proto se stále více lidí uchyluje právě k tomuto řešení. Díky pořádnému zateplení lze ušetřit nemalé peníze a pravdou zůstává, že finance, které budete nuceni investovat, se vám v průběhu několika let opět vrátí do kapsy. Náklady na zateplení fasády se liší vzhledem k firmě, ovšem i tak se tento radikální krok rozhodně vyplatí.

Nečekejte, až zima udeří

Ačkoli počasí už není nejteplejší, pořád se ještě můžete do zateplování pustit. Pokud si říkáte, že ještě zbývá spousta času, než nám zima doopravdy zaklepe na dveře, věřte, že toho později můžete litovat. Zateplování domu netrvá jeden den a přírodě neporučíte. Teplota na bodu mrazu může udeřit každým dnem a pokud chcete opravdu ušetřit, neváhejte.

Fotografie publikována se svolením franky242 Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]