Pes vyčmuchal pod sněhem přepravku s živou kočkou

Fotografie: Depositphotos

Opět se ukazuje, že někteří lidé jsou opravdu krutí, pokud se jedná o domácí mazlíčky. Nebo své činy nedokážou domyslet do důsledků. Tato kočička však měla štěstí v neštěstí.

Je to stále dokola. V době, kdy existuje hustá síť útulků a zařízení, kde se dokážou postarat o nalezená zvířata, se někteří lidé stále zbavují svých čtyřnohých miláčků opravdu krutým způsobem. Vyhodit zvíře v těch největších mrazech a pak si myslet, že se někdo jiný postará, to bylo od tohoto majitele opravdu kruté. Brzy totiž nasněžilo tolik, že kočička, již někdo v přepravce nechal venku, úplně zapadala sněhem. Naštěstí tudy procházela žena se psem, který na kočku pod sněhem upozornil.

Během několika hodin nasněžilo půl metru sněhu

V kanadském Torontu bývají dlouhé zimy a bohatá sněhová nadílka tu není nic tak výjimečného. Zbavovat se v tuto roční dobu domácích mazlíčků tak není zrovna nejrozumnější nápad. Pravděpodobnost, že zvíře, které žije celý život v bytě, se o sebe postará v zimě a mrazu, je opravdu minimální. V tomto případě někdo nechal venku kočku s její přepravkou a nechal u ní i misku s jídlem.

Majiteli se tak nejspíš zdálo, že kočka má vše, co potřebuje, a ať už se postará sama. Pak však začalo vydatně sněžit a opuštěná kočka skončila zasypaná pod sněhem. „Ubohá kočka, kterou jsme pojmenovali Paisley, byla nalezena na konci slepé cesty sama ve své přenosce! Dveře přenosky zůstaly otevřené a venku byla miska s jídlem. Byla téměř celá zasypaná sněhem!“ píše se na stránkách útulku, který se nalezené kočky ujal.

Pes ji naštěstí pod sněhem ucítil

Pes ženy, která se ten večer vydala na procházku, měl naštěstí dobrý čich a kočku pod sněhem ucítil. Žena pak kontaktovala útulek, a kočička se tak brzy dostala do bezpečí. Měla však velké štěstí, že přežila. Nadcházející mrazivá noc by se jí nejspíš stala osudnou. Přitom stačilo tak málo a kočku mohli dát majitelé do útulku rovnou, pokud se o ni už nemohli nebo nechtěli starat.

Útulek k případu dále uvedl, že už se setkali s ledasčím, takové chování je však vždy znovu šokuje. Paisley tak putovala k veterináři a po nezbytných prohlídkách a karanténě bude nabídnuta zájemcům k adopci. Její příběh zaujal mnoho lidí a v komentářích vyjadřovali rozhořčení nad chováním jejího páníčka. „Když čtu takové příběhy, kroutím hlavou. Není pochyb o tom, že kočka by tu noc zemřela, kdyby nebylo osoby, jež venčila svého psa. Jen nechápu myšlení člověka, který to udělal? Kruté. Nezodpovědné. Žádné srdce,“ zněl jeden z komentářů.

Nechtěné zvíře můžete dát do útulku

Útulky jsou vždy připravené pomoci zvířatům v nouzi. Majitel tak mohl kočku vzít a nechat ji alespoň u dveří útulku, pokud chtěl zůstat v anonymitě. To, že kočka přežila, rozhodně nebylo jeho zásluhou, přestože kočce u přepravky nechal misku s jídlem. Zvíře, které není zvyklé trávit zimu venku, se jen těžko ze dne na den přizpůsobí mrazivému počasí. To nejspíš páníčkovi nedošlo, nebo mu to bylo prostě jedno.

Zdroj: CTVNews