Zdravé sobectví: Babička chce konečně žít sama pro sebe, a tak odmítá hlídání vnoučat a rozčiluje tím svou dceru

Fotografie: iStock

Prarodiče mají na život svých vnoučat zásadní vliv, leč nemělo by se stávat pravidlem, že je budou vychovávat stejně jako své děti. Jejich úkol v tomto případě již skončil.

Být prarodičem je stejně vzrušující jako být rodičem. Když vychováte dítě a dáte mu to nejlepší, co můžete, je samo o sobě velmi obohacující. Je krásné pozorovat, jak se vaše dítě vyvíjí a také se stává rodičem. Někdy však i prarodiče hrají důležitou roli v životě svých vnoučat. Je však potřeba si uvědomit, že prarodiče zde nejsou, aby vychovávali vaše děti. Tento úkol pro ně již skončil, nyní mají nárok na zasloužený odpočinek. To je to, co se tato babička snažila vysvětlit své dceři.

Dcera nechápala úmysly své matky

Pokud péče o vnoučata trvá příliš dlouho a vaše děti počítají s tím, že zde pro ně vždy budete a budete hlídat jejich děti, aby si ony mohly odjet na dovolenou, může to způsobit problémy všem zúčastněným. Pro jednu babičku na Redditu skončil její celoživotní závazek vůči dceři a vnoučatům, když se připravovala přestěhovat se svým manželem na jih. Ovšem když své dceři oznámila své úmysly, mladá žena se rozzlobila.

Život se neomezuje jen na děti a vnoučata

„Moje dcera říká, že bychom se neměli stěhovat, protože by mohla potřebovat naši pomoc. Na což jsem reagovala, že zatímco její otec končí v práci a odchází do důchodu, já končím s povinnostmi v péči o vnoučata. Chci být babičkou, která vidí svá vnoučata a rozmazluje je, ale zásadně je nevychovává. Urazila se a odvětila, že to je přece to, co babičky dělají,“ uvedla starší žena v příspěvku na sociálních sítích.

Fotografie: Pexels

Prarodiče nejsou povinni vychovávat svá vnoučata

Dále vysvětlila, že přestěhování ji sblíží se synem, ale její odpověď nebyla dcerou a jejím manželem přijata dobře: „Moje dcera a její manžel jsou na nás naštvaní, zvláště proto, že mé důvody vyzněly, jako kdyby starost o našeho vnuka byla namáhavá práce.“ Ostatní uživatelé Redditu po přečtení příspěvku ženu podpořili.

Jeden ze sledujících napsal: „Buď se naučí, jak věci fungují, a stane se opravdovým dospělým s dětmi, nebo zůstanete rodičem navždy. Je čas jít dál a užívat si. Upřímně, nepovažuji to za urážlivé.“ Tento komentář se stal pod příspěvkem nejvíce oblíbeným. Spousta ostatních uživatelů se ke komentáři přidala a jen souhlasila.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*