Batole těsně uniklo smrti. Když rodiče zjistili, kdo jej zachránil, zůstaly jim oči pro pláč

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec potřeboval nutně transplantaci ledviny. Dostal ji od laskavé ženy, která se o nemocném dítěti dozvěděla na Facebooku. 

Deník Newly informoval o případu malého chlapce, který trpěl vrozeným syndromem, jenž poškozoval jeho ledviny. Nutně potřeboval transplantaci, ale na dárce se čeká dlouho. Rodiče se rozhodli jejich příběh zveřejnit. A stalo se něco neuvěřitelného. Přihlásila se jim zdravotní sestra, jež se rozhodla darovat svou ledvinu tomuto úplně cizímu chlapci. Bez ní by dlouho nemohl žít.

Narodil se s vrozeným onemocněním

Bodie Hall z americké Minnesoty se narodil s vrozeným nefrotickým syndromem. Jak uvádí Healthline, jedná se o onemocnění, které poškozuje cévy v ledvinách. To může být způsobeno dědičnou genetickou vadou nebo infekcí krátce po narození. Děti s tímto onemocněním časem potřebují transplantaci ledvin. Rodiče malého chlapce se tak mohli jen modlit a čekat, jestli se pro jejich syna najde vhodný dárce.

Jeho matka Gloria už mu svoji ledvinu darovat nemohla, protože ji dala dceři, která trpěla stejným onemocněním. Otec Brandon Hall byl zase pro chlapce nevhodným dárcem. Lékaři jim doporučili, aby zkusili jejich příběh zveřejnit na sociálních sítích. Zprávy o tom, že Hallovi hledají dárce ledviny pro jejich syna, si všimla i Taylor Pikkarainen. Ta se tou dobou starala o pacienty s covidem v nemocnici v New Jersey.

Žena dostala epileptický záchvat. Její pes jí donesl léky a zalehl ji, aby nespadla ze sedačky

Operace proběhla úspěšně a oba se rychle zotavili

Když si přečetla o roztomilém Bodiem, hned se rozhodla a vyplnila potřebné papíry. Ukázalo se, že by byla skutečně vhodným dárcem. Brzy tak došlo k operaci. Bylo to na den Tylořiných 27. narozenin a Bodiemu bylo 18 měsíců. Šestihodinová operace dopadla dobře a chlapeček se velmi dobře zotavoval a brzy začal také chodit. „Tyhle narozeniny byly jiné, ale byly to ty nejlepší,“ řekla později obětavá dárkyně pro ABCChicago.

„Neexistuje způsob, jak vyjádřit, jak jsem vděčná za záchranu mého dítěte, opravdu,“ řekla také dojatá matka. Skutečně není běžné, aby vám nabídl svou ledvinu úplně cizí člověk. Taylor však má opravdu velké srdce, a když viděla zoufalou rodinu a chlapce, který má celý život před sebou, rozhodla se pro tento nezištný a milující čin. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o muži, který po transplantaci zjistil, že anonymním dárcem ledviny byla jeho vlastní dcera.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]