Zeleninu je možné pěstovat i na balkoně. Stačí k tomu několik PET lahví

Poznejte triky, jak zvládnout pěstování na balkoně. Díky PET lahvím si zde můžete zasadit opravdu cokoliv. I na malém prostoru. Pokud jste si vždy přáli mít na svém balkoně zahrádku, tento postup vám to může jednoduše splnit.

Toto budete potřebovat

Pro pěstování na balkoně budete potřebovat jenom několik zcela běžných věcí, které máte doma a které v některých případech dokonce považujete za odpad. Nechystejte si:

  • Plastové lahve
  • Hřebík
  • Pravítko
  • Drát
  • Řezné nástroje,
  • Štěrk
  • Kvalitní zeminu

Nachystejte PET lahve

Jako první byste si měli připravit PET lahve. Ty je třeba nejprve důkladně vypláchnout, potom je nutné sundat z nich etiketu a v případě potřeby z nich seškrabat zbytky lepidla po etiketě.

Vyřízněte otvor

Nyní je třeba v lahvi vyříznout obdélníkový otvor. Jeho velikost by měla vycházet z velikosti PET lahve. Důležité je řezat jenom na její rovné ploše, ne tam, kde se lahev postupně zužuje. Vše si proto důkladně vyměřte.

Připravte otvory pro zavěšení

Dále budete muset připravit i otvory pro zavěšení. Zde stačí na správných místech plastovou lahev jenom propíchnout a následně do ní instalovat kus drátu, nebo třeba také malé očko na zavěšení.

Nasypte štěrk

Vaše PET lahev je na pěstování na balkoně téměř připravená. Nyní je třeba vzít štěrk a ten nasypat na dno. Ještě než to uděláte, udělejte do dna několik otvorů, které budou určené k tomu, aby z improvizovaného květináče vytekla přebytečná voda.

Nyní zeminu

Když je štěrk na místě, můžete přistoupit k aplikaci zeminy. Ta by měla být kvalitní a odpovídat tomu, co máte v plánu ve vašich lahvích pěstovat.

Už jenom zasadit

Nyní už zbývá poslední krok. A tím je sázení. Můžete zasadit buď sazenice, nebo i semena a u nich čekat na to, než vyklíčí a než se ujmou.

Co budete sázet je jenom na vás. Pro pěstování na balkoně se však nejvíce hodí různé bylinky, které můžete ihned použít v kuchyni. Takovou čerstvost vám nikdo nedokáže zaručit.

Pověste, kam potřebujete

Nyní už jenom krok poslední, který spočívá v umístění vašich lahví na balkon. Pomocí provázků vytvořte závěsný systém a pověste je pod sebe.

Díky tomuto řešení můžete i na malém prostoru, kterým je i váš balkon, pěstovat mnoho různých rostlin velmi jednoduše a také efektivně.