Obavy fanoušků se naplnily. Zemřel ikonický český herec, který si získal srdce několika generací

zapálené svíčky
Fotografie: Freepik

Český divadelní svět zasáhla smutná zpráva o smrti jednoho z nejmilejších kolegů. Václav Dušek odešel do hereckého nebe na konci února 2024 ve věku 80 let.

Český herecký svět smutní nad ztrátou jednoho ze svých vážených a ctěných kolegů. Na konci února 2024 nás v 80 letech opustil herec Václav Dušek. Ztvárnil celkem více než 200 postav a byl spolupracovníkem rozhlasu. Celý jeho život provázelo jedno jednoduché krédo – slušnost.

Jeho kariéra začínala v divadle

Jako většina herců, i Václav Dušek, rodák z Hradce Králové, propadl divadlu již v útlém mládí. Z Divadla Vítězného února, kde začínal v roce 1964, se po 3 letech v roce 1967 přesunul do Severomoravského divadla sídlícího v Šumperku. Tam za dobu 10 let ztvárnil více než 50 divadelních rolí, jak uvádí web ČeskýRozhlas.

V roce 1977 se vrátil zpět do Hradce Králové, kde se narodil, a nastoupil do svého prvního divadelního angažmá v Klicperově divadle. Působil v 70 různých inscenacích, zmínit můžeme role jako například Lišáka Volpona, Vodníka Čochtana v Divotvorném hrnci či Klaudia v Hamletovi. Nakonec nastoupil do Východočeského divadla v Pardubicích, které o jeho skonu informovalo a kde působil až do doby, než se s herectvím nadobro rozloučil.

V nedožitých 50 letech zemřel herec, který svými geniálními rolemi zasáhl diváky všech věkových kategorií

Slušnost byla jeho heslem

Václav Dušek byl také součástí hradeckého studia Českého rozhlasu. Přes 40 let pro posluchače rádia předčítal rozhlasové pohádky, povídky či působil v publicistických pořadech. Mnoha svým kolegům a přátelům se vryl do paměti i srdcí jako mimořádně slušný člověk. Byl znám pro svou dobrou a ryzí povahu. Václav Dušek bohužel není jediný, o jehož úmrtí jsme informovali na SvětěKreativity. Do hereckého nebe odešla začátkem února Alena Livorová-Hesounová.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]