V pouhých 56 letech zemřel milovaný český herec, který ztvárnil desítky rolí nejen ve filmech a seriálech

Fotografie: Michal Louč / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

V pouhých 56 letech zemřel český herec, který na jevišti ztvárnil desítky rolí, proslavil se však také ve filmech a televizních seriálech.

Server Novinky informoval o náhlém úmrtí herce Martina Hrušky. Do uměleckého nebe odešel náhle v pouhých 56 letech. Byl dlouholetým členem činoherního souboru Jihočeského divadla a v současnosti působil v pražském Divadle pod Palmovkou. Diváci jej také znají z celé řady televizních seriálů, například Policie Modrava nebo Sedm schodů k moci.

Dlouho působil v Jihočeském divadle

Martin Hruška byl rodákem z Českých Budějovic. Oba jeho rodiče se věnovali ochotnickému divadlu a on navštěvoval dramatický kroužek v českobudějovickém rozhlase. Po vystudování Pražské konzervatoře získal první angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala. Poté absolvoval vojenskou službu a studoval na FF UK obor divadelní věda.

„Martin se po krátkém angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech v roce 1993 stal výraznou posilou činoherního souboru Jihočeského divadla. S dalšími generačními vrstevníky tak tvořili společně v 90. letech různorodou, nicméně soudržnou hereckou skupinu. Byl talentovaným hercem, ale i zdatným režisérem. Jeho nápaditost a dramaturgická odvaha významně obohatily tehdejší program Jihočeského divadla,“ cituje iDnes vyjádření Jihočeského divadla.

Zemřela česká herecká agentka, jejíž smrt oplakávají také mnohá divadla. Pracovala s mnohými legendami

Zahrál si v celé řadě seriálů

Tady ztvárnil více než 50 rolí a rovněž tu působil jako šéf činohry. Další kroky jej zavedly do pražského Divadla pod Palmovkou. Diváci však Martina Hrušku znají i z řady populárních televizních seriálů jako Sedm schodů k moci, Devadesátky, Policie Modrava, Krejzovi nebo z filmů Poupata, Teambuilding nebo Pojedeme k moři.

Jeho náhlá smrt všechny zaskočila a není jasné, zda podlehl nějaké zdravotní komplikaci nebo za jeho smrtí stála jiná příčina. Ještě den před svou smrtí se představil v roli Františka Bakuleho v inscenaci Bezruký Frantík v Divadle pod Palmovkou. Pohřeb je naplánován na pondělí 17. června od 13 hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o úmrtí milovaného herce Jana Schmida, který ztvárnil desítky slavných rolí.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*