Českou filmovou scénou otřásla smutná zpráva. Zemřela milovaná herečka z nejslavnějšího seriálu

zapálené svíčky
Fotografie: Freepik

Zemřela dlouholetá členka Městského divadla ve Zlíně Dana Klášterecká-Hradiláková. Ztvárnila přes stovku divadelních rolí a objevila se i v oblíbených televizních seriálech.

Herecké nebe si povolalo další osobnost české divadelní a filmové scény Danu Kláštereckou-Hradilákovou. Byla dlouholetou členkou Divadla pracujících, dnes Městské divadlo, ve Zlíně. Zemřela ve věku 94 let v Praze, na svých webových stránkách o tom informovalo právě zlínské divadlo. Poslední rozloučení proběhne v sobotu 9. prosince v kostele sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči.

Celý život byla věrná zlínské divadelní scéně

Dana Klášterecká-Hradiláková započala svou hereckou kariéru již v 16 letech, kdy nastoupila do Studia SČD Liberec, následně se stala součástí kladenského souboru Modrá halena a do svého prvního profesionálního angažmá ve Svobodném divadle v Brně, dnes Městské divadlo Brno, nastoupila v roce 1948, když jí bylo 19 let.

Osudem jí však byla zlínská divadelní scéna, konkrétně Divadlo pracujících, dnes už Městské divadlo ve Zlíně. Od roku 1958 zde působila jako herečka a ztvárnila neuvěřitelných 110 rolí. Svou kariéru ukončila v roce 1986. „S Danuškou, jak jsme jí důvěrně říkali, přicházel na festivalech do divadla vždy bezstarostný a upřímný úsměv a radost ze setkání. Je nám ctí, že byla tolik let součástí našeho divadla,“ uvedlo DivadloZlín.

Smrt slavného herce právě zaskočila filmový svět. Oblíbená píseň z jeho seriálu má nyní smutný podtón

Nevyhýbala se ani filmu a televizi

Herectví však po ukončení své profesionální kariéry nepověsila na hřebík. Občas si střihla epizodní role ve filmech nebo seriálech. Znát ji můžete například z filmu Vybíjená nebo seriálů Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo velice oblíbeného Policie Modrava, jak informuje TN. Nebála se ani dabingu. Její hlas můžete znát především z televizních detektivek.

Co se týká jejího osobního života, Dana Klášterecká-Hradiláková se 2x provdala. Její první manžel se jmenoval Stanislav Ebens, druhý Zdeněk Hradilák. Zanechala po sobě syna Daniela se snachou Evou a vnoučata Tomáše a Kateřinu. Dana Klášterecká-Hradiláková bohužel není jediná herečka, o jejíž smrti jsme v poslední době informovali na Světe Kreativity. Dne 2. září nás opustila Ivana Pavlová známá z muzikálu Starci na chmelu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]