Pokojně zemřela legenda filmové scény. Bez této herečky by řada ikonických seriálů nevznikla

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Frances Sternhagenová zemřela pokojně ve věku 93 let. Proslavila se řadou charakterních rolí. Diváci ji znají především ze seriálu Sex ve městě jako matku jedné z hlavních postav.

O smrti slavné herečky informoval její syn v příspěvku na Instagramu. Frances Sternhagenová započala svoji hereckou kariéru již v roce 1948. Objevila se v celé řadě filmů i seriálů. Byla považována za herečku charakterních rolí a za své výkony dostala dvakrát cenu Tony a mnoho dalších ocenění. Zahrála si v Sexu ve městě, Pohotovosti nebo sitcomu Na zdraví.

Její herecká kariéra trvala téměř 70 let

Narodila se 13. 1. 1930. Svoji kariéru odstartovala v pouhých 18 letech. V roce 1955 debutovala na Broadwayi a herecké ceny se začaly jen hrnout. S manželem vychovala čtyři syny a dvě dcery. Vždy se nechala slyšet, že rodina je pro ni na prvním místě, ačkoliv přiznala, že herecká kariéra byla časově náročná. V posledních letech se vzhledem k vysokému věku hraní nevěnovala. „Do srdcí mnoha fanoušků se zapsala zejména rolí v kultovním seriálu Sex ve městě, kde ztvárnila postavu Bunny MacDougalové – ráznou tchyni Charlotte Yorkové,“ uvádí TN.

Objevila se však v řadě dalších slavných seriálů, jako je Pohotovost, Na zdraví nebo v jednotlivých epizodách seriálů Právo a pořádek, Krajní meze nebo Closer. „Musím říct, že je zábavné hrát tyto snobské starší dámy. Být otravný je vždycky zábavnější. Znala jsem takové ženy a myslím, že je dokážu napodobit,“ uvedla podle ABCNews v roce 2002.

Žena se dívá z okna

Zemřela nejlepší hvězda naší doby. Česko drží minutu ticha, lidé posílají tisíce palců nahoru do nebíčka

S kariérou se rozloučila po boku Michaela Douglase

Zahrála si mimo jiné také ve slavném thrilleru Misery nechce zemřít z roku 1990, natočeného podle románu Stephena Kinga. Její poslední filmová role pak byla v komedii „Lepší teď než nikdy“ z roku 2014. Tady si zahrála po boku Michaela Douglase a Diane Keaton. Za své role dostala celou řadu ocenění, včetně dvou cen Tony, které se udělují za dokonalost v živém divadle na Broadwayi.

„Byla mnohými milována. Mám velké štěstí, že jsem jí mohl říkat máma, kamarádka, písničkářka a taneční partnerka,“ uvedl její syn John Carlin. „Leť dál, Frannie. Za životem tak bohatě, vášnivě, pokorně a velkoryse žitým se stahuje opona,“ uzavírá krásnou vzpomínku na svou maminku, která pokojně zemřela 27. listopadu ve svém domě v New Rochelle na předměstí New Yorku.

Frances Sternhagenová se zapsala do srdcí celých generací fanoušků. „Děkujeme, že jste se s námi podělili o svou báječnou mámu! Mám tolik vzpomínek na sledování její skvělé práce. Požehnání vám a vaší rodině!“ zněla jedna z mnohých kondolencí. Na Světě Kreativity jsme také informovali o nedávném úmrtí oblíbené herečky Suzanne Somersové. Desetiletí bojovala s rakovinou, které nakonec podlehla.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]